Listopad 2009

Výstava psích miláčků Boskovice 2009

7. listopadu 2009 v 19:15 Akce, výstavy,závody

Výstava psích miláčků Boskovice 09

Byla to v pořadí druhá výstava pořádaná studenty veterinární prevence v Boskovicích. Na tuhle střední jsem chodila taky a úspěšně odmaturovala:-)

Co se týče výstavy, tak jsem byla trochu zklamaná. Počasí bylo škaredý a byla zima, ale to není to, co mi vadilo nejvíc. přihlásili jsme se do třídy Střední, ale dali nás do třídy Malí... Zrušili jsme naši účast v soutěži přes překážky, ale na plac nás volali..prostě se jim nějak nepovedla organizace.

Výstavy jsme se zúčastnily spolu s kamarádkou a jejím německým ovčákem Benem. Doufám, že příští rok,jestli to bude, to bude lepší:-)


Výstava voříšků a psů bez PP Brno 2009

7. listopadu 2009 v 19:15 Akce, výstavy,závody

Výstava voříšků a psů bez PP Brno 09

Naše první pravá voříškiáda. Počasí nám pěkně vyšlo, atmosféra byla taky parádní a organizace taky. Moc jsme si to užili a taky jsme měli proč:-) Coudík ve své kategorii vyhrál, na celé výstavě byl vyhlášen druhým nejlepším mladým psem a v soutěži O největší podobu pána a psa jsme byli druzí. jo a na oběd jsme si dali výtečná uzená žebra:-))
Oficiální Sraz BRK 11.10.2009 Mariánský údolí

5. listopadu 2009 v 21:33 Srazy

Oficiální Sraz BRK 11.10.2009 Mariánský údolí

Jsme členy Brněnskýho Russell klubu, stejně jako předešlý i tento sraz se konal v Brně v Mariánským. Tentokrát zde bylo asi 15 psů. Počasí až na pár dešťových kapek krásně vyšlo:-) Z Blanska s náma cestoval ještě Flek s páníčkama.

Sraz Russlíků 9.8.09 Mariánský údolí

5. listopadu 2009 v 21:31 Srazy


Sraz Russlíků 9.8.09 Mariánský údolí

Tohle byl náš první sraz. Konal se v Brně v mariánským údolí. Sešlo se asi jenom 6 psů, možná víc, už nevím, ale i tak to bylo fajn. Počasí bylo parádní.


Stará Baška, Chorvatsko 2009

5. listopadu 2009 v 21:27 Cestování a výlety

Stará Baška, Chorvatsko 09


Cody byl poprvní u moře. Vybrali jsme destinaci s ohledem na něj. 12 hodinovou cestu zvládl úplně v pohodě. Stará Baška na ostrově Krk se ukázala jako perfektní volba. Krásné tiché místečko, za apartmánem jsme měli hned přírodu, kde se Cody mohl krásně vyvenčit. Pan domácí byl také velmi přívětivý. Na hlavní pláž samozřejmě pso nesměli, ale v okolí byly i malé plážičky, kde jsme byli třeba celý den sami. Asi kilometr za naším ubytováním jsme našli nádhernou pláž, kde chodilo jen pár lidí. Cody tam byl celou dobu puštěný, byl ve vodě, nebo ležel pod slunečníkem. Plavat sám samozřejmě nechodil, takže jsme ho vždycky odnesli kousek od břehu a pak doplaval:-) Jinak se chodil sám ovlažovat, ale hezky jen po krk:-) Na deku nám nanosil snad všechny klacíky co na pláži byli, aji sépiovou kost:-) Prostě jsme si to užili:-)Orientační pochod lesem se psem 09

5. listopadu 2009 v 21:16 Akce, výstavy,závody

Orientační pochod se psem Blansko 09

Pochod se konal v březnu 2009 a byla to taková naše první psí akce. Konal se v Blansku, start byl na přehradě. Trasu jsme znali i tak, takže popis cesty jsme nepotřebovali:-) Po cestě se Cody vyválel v tom nejvoňavnějším ho.... Takže jsem ho aspoň decentně musela opláchnout v rybníku. Zúčastnili jsme se také soutěží, které byly součástí pochodu.


Sportovní kynologie

5. listopadu 2009 v 21:12 Sport

Sportovní kynologie
Hlavní náplní kynologa věnujícího se "sportovce" se svým psem je hlavně plnění zkoušek z výkonů, dle řádů platných v ČR. Mezi ně patří KJ ČR Brno, NZŘ, IPO, TART..

Sportovní kynologii dělíme na:

- pachové práce (oddíl A),
- poslušnost (oddíl B),
- obranu (oddíl C)

S Codym se nejvíce věnujeme sportovní kynologii. Navštěvujeme KK Blansko a připravujeme se na zkoušky dle KJ Brno, NZŘ i IPO.
Cvičení Codyho velmi baví, je moc šikovný a rád se učí nové cviky. Vše hlavně zábavnou formou, někdy ze sebe musím dělat opravdu "blbečka":-) Cvičíme na pamlsky, a na balonek, ten opravdu miluje:-)
Máme splněnou zkoušku ZOP, ZZO, BH, letos plánujeme ZPU1, naším nejvyšším cílem je zkouška ZPU-S dle KJ Brno, doufám, že se k ní dopracujeme.
Bohužel má Cody silnou reakci na střelbu, kterou zřejmě neodbouráme, proto se nemůžeme plně věnovat zkouškám malých plemen. Uvidíme, co bude dát dělat. Také máme v plánu účastnit se oficicálních závodů v poslušnosti.

Zde je seznam cviků doplněný o fotky, které Cody ovládá:

LehniSedni

VstaňZůstaň


Odložení za pochodu v leže, v sedě, ve stojeChůze u nohyObraty u nohy
Přivolání
Volno


Aport

Rozlišování předmětů
Štěkej


Skok šplhem
Kladina
Skok vysokýRevír

Stopy
Vyštěkání figuranta


ObranyKamarádi

5. listopadu 2009 v 21:09 Kamarádi

Goldie


KelpiJulčaIvánek


Cora


Rexa


Trejsy


SindyNelaAmálka


Basťa a Cody (Hoshi)


Plemenný standard

5. listopadu 2009 v 20:53 Parson Russell Terrier
ZEMĚ PŮVODU: Velká Británie
KLASIFIKACE F.C.I.: Skupina 3 - teriéři. Sekce 1- střední a vysokonozí teriéři.
CELKOVÝ VZHLED: Dovedný, aktivní a energický pes, stavěný pro rychlost a vytrvalost. Celkové ztělesnění harmonie a pružnosti. Jizvy získané při práci jsou povoleny.

DŮLEŽITÉ PROPORCE: Dobře vyvážené. Celková délka trupu poněkud přesahuje kohoutkovou výšku psa. Délka od nosu ke stopu je mírně kratší než délka od stopu k týlu.

CHOVÁNÍ / TEMPERAMENT: V zásadě pracovní teriér se zvláštní schopností pracovat pod zemí i k běhu s honicími psy. Odvážný a přátelský.

HLAVA

LEBEČNÍ PARTIE:
Mozkovna: Plochá, přiměřeně široká, k očím se postupně zužuje.
Stop: Plochý.

OBLIČEJOVÁ PARTIE:
Nosní houba: Černá.
Čelisti / zuby: Čelisti silné, svalnaté. Zuby s dokonalým pravidelným a úplným nůžkovým skusem, to znamená, že horní zuby těsně překrývají dolní zuby a jsou kolmo vsazené do čelistí.
Oči: Mandlového tvaru, dosti hluboko vsazené, tmavé, s ostražitým výrazem.
Uši: Malé, ve tvaru písmene V, spadající dopředu, nesené těsně u hlavy; ohyb ucha nemá být výše, než je vrchol lebky. Kůže je střední tloušťky.

KRK: Souměrný, svalnatý, správně dlouhý, postupně se rozšiřující do ramen.

TRUP: Dobře vyvážený. Celková délka trupu poněkud přesahuje kohoutkovou výšku psa.
Hřbet: Silný a rovný.
Bedra: Mírně klenutá.
Hrudník: Přiměřeně hluboký, nepřesahuje hloubkou úroveň loktů; průměrně velké ruce by jej měly za plecemi obepnout. Žebra nejsou přehnaně klenutá.

OCAS: Obvykle se kupíruje.Kupírovaný: Délka obvykle doplňuje trup a umožňuje dobré uchopení rukou. Silný, rovný, středně vysoko nasazený, za pohybu nesen dobře vztyčený.
Nekupírovaný: Přiměřené délky a co nejrovnější, dokreslující celkovou rovnováhu psa, silný u kořene a ke konci se zužující. Středně vysoko nasazený, za pohybu nesen dobře vztyčený.

KONČETINY:

HRUDNÍ KONČETINY: Silné, musí být rovné, klouby nevtočené, ani vytočené.
Plece: Dlouhé, šikmé, dobře uložené vzad, jasně modelované v kohoutku.
Lokty: Přiléhají k tělu, volně pracují po stranách.

PÁNEVNÍ KONČETINY: Silné, svalnaté, s dobrým úhlením.
Kolena:Dobře zaúhlená.
Hlezna: Nízko posazená.
Zadní nadprstí: Rovnoběžná, přinášející velký hybný moment.

TLAPY: Kompaktní s pevnými polštářky, nejsou vtočené dovnitř ani vytočené ven.

CHODY / POHYB: Volný, živý, správně koordinovaný, s přímým posunem hrudních i pánevních končetin.

KŮŽE: Musí být silná a volná.

SRST: Přirozeně hrubá, uzavřená a hustá, ani drsná, ani jemná. Břicho a spodní strany osrstěné.

BARVA: Zcela bílá nebo převážně nebo s tříslovými, citrónovými či černými znaky nebo s jakoukoliv kombinací těchto barev, přednostně omezenými na hlavu nebo kořen ocasu.

VELIKOST: Psi Ideální výška v kohoutku: 36 cm (14 palců).
Feny Ideální výška v kohoutku: 33 cm (13 palců).
2 cm nad tento rozměr nebo pod něj jsou přípustné.
Tento pozměněný standard plemena vstupuje v účinnost od dubna 2004.Parson Russell Terrier

5. listopadu 2009 v 20:42 Parson Russell Terrier

Historie:

Zakladatelem plemene je John (Jack) Russel,narozen roku 1795, který byl zkušený jezdec a lovec a začal se věnovat selekci teriérů, jako výchozí plemeno si vybral foxteriéra.

V roce 1873 byl založen Kennel Club a John Russell se stal jedním z jeho prvních členů.

Po smrti Johna Russella se psy rozprchli po krajině a byli využíváni jako čistě pracovní teriéři. Jejich chovatelé byli, stejně jako Russell, striktně proti uznání plemene nějakým registrem, protože by to vedlo ke šlechtění na krásu a pracovní vlastnosti by velmi utrpěly, tak jako se to stalo s foxteriérem.

Tito psi existovali téměř 200 let bez toho, aby byli uznáni nějakým registrem. Britští příznivci plemene se rozdělili na ty, kteří chtěli získat uznání Kennel Clubem, což se jim v r. 1990 podařilo - ti se združují v Parson (předtím Parson Jack) Russell Terrier Club (PRTC), a na ty, kteří uznání KC odmítali a chtěli psa zachovat jako pracovního - Jack Russell Terrier Club of Great Britain.

Najdeme tedy psy pod názvem Parson Russell Terrier a Jack Russell Terrier - ale jedná se přitom o jedno a to samé plemeno. Před r. 1990 se Původně Russel teriérům říkalo Parson Jack Russell teriér. V roce 2001 byli Parson Jack Russell teriéři oficiálně rozděleni na dvě samostatná plemena: na menšího Jack Russell teriéra a většího Parson Russell teriéra.
Povaha a využití:

Povaha:
- je to velice inteligentní, živé, učenlivé, pracovité, temperamentní, hravé a oddané psí plemeno. Svou rodinu velice miluje. Snese se i s ostatními domácími zvířaty (zejména pokud s nimi vyrůstá odmalička). Jsou odjakživa samostatní, proto potřebují důslednou výchovu. Neposlouchají svého pána proto, že mu chtějí sloužit, ale jen proto, že se jim to líbí .

Využití:
- robustní, vytrvalý pracovní teriér se zvláštní schopností pracovat pod zemí. V Anglii se tento pes využívá stále ještě k lovu, je výborný norník a slouží k vyhánění lišky z nory nebo zadržení bez toho, aby jí ublížil. Je také oblíbeným společníkem jezdců na koních. U nás má využití spíše jako aktivní společník, vhodný pro myslivost, psí sporty, jako agility, flyball, coursing, ale i sportovní kynologie.Něco o Codym

4. listopadu 2009 v 21:08 Cody
Jméno: Cody Lambert
Přezdívky: Coudík,Coudíček, Codan, Kujon, Kujínek, Nanynka, Nýný, Fůfa, Broučínek
Plemeno: Parson Russell Terrier
Datum narození: 21.8.2008
Otec: Courage (Anglie)
Matka: Jackie (Anglie)
Výška: 37 cm
Váha: 9,4 kg
Zaměření: sportovní kynologie, dogtrekking, obedience, prvky dogdancingu, vyjíždky s koňmi, na kole, vodáctví
Zkoušky: ZOP, ZZO, BH, StPr1, ZPU-1, StPr2, VZ BK ČR, StPr3, ZZO1

CODY

Codíček se narodil 21.8.2008 v Ochozu u Brna mamince Jackie a tatínkovi Courageovi. Oba jeho rodiče pochází z Anglie, ale jsou bez PP, takže i Cody je bez PP. Jako naprostý laik jsem nevěděla, jaká rizika podstupuji. Naštěstí Cody není z množírny a je úplně zdráv, a opravdu vypadá jako parson. Cody je snad největší štěstí, který mě v životě potkalo. Je to moje sluníčko a nedám na něj dopustit. Ale i přesto byl vychován důsledně, možná jsem někdy na něj byla moc přísná, ale stálo to za to. Nepatří tak mezi agresivní a na psy útočící teriéry. Je docela :-)poslušný, vychovaný (když nechytně stopu háravky nebo nemá extrémně blbý den:-)), mazlivý, aktivní, ale dokáže být i lenošný:-) Miluje všechny svoje kamarádky a kamarády, naše dlouhé procházky, vyjížďky na koních, cyklovýlety, cvičení a hraní si:-) Nejradši je, když se věnuju jen jemu:-)
Codík je také velmi empatický, když je mi není zrovna hej, přijde za mnou se pomazlit, vleze mi do klína a snaží se mě potěšit. nebo přinese hračku a chce si hrát. A dělá to takovým způsobem, že nejde odolat. Miluje svůj balonek,na který nedá dopustit..za pamlsky udělá všechno možný, nejradši má domácí játrový kokinka.-) Mlsoun jeden:-) Ale dokáže být taky pěkně paličatý, dokonce sem tam i ohluchne. nemá moc v lásce trimování a umývá pacek ve vaně. je to taky taková citlivka..když má bebinko, dokáže si jej ošetřovat desítky minut.-) bahýnko teda taky moc nemusí, ale pokud mu hážu balonek, tak klidně bude běhat močálem. měl by spát v pelíšku, ale občas se ráno probudím a spinká v posteli..ovšem on ví, že když mu to dovolím, tak tam může..takže většinou za mnou večer přijde, dá hlavu na postel a kouká, zda dovolím, nebo ne:-)
Codíčka beru téměř všude s sebou. Se socializací jsme začli už od útlého věku. Jezdíme vlakem, šalinou, trolejbusem, autem, autobusem, i na raftu a v traktoře se Coudík svezl. Ale letadlo určitě neplánujeme. Beru jej s sebou ke koním, kde v létě mnoho volného času. Jezdíme na kole, kdy v lese běhá a po silnici se veze v košíku, zkoušeli jsme také sjíždění řeky a musím podotknout, že je to opravdu všestranný pes!! Choval se napstosto profesionálně. V zimě nesmí chybět běžkování!
S výcvikem jsem začla už od štěňátka. Pár základních povelů uměl hned. Na pořádný cvičák jsme začli chodit nějak v jeho 7 měsících. Předtím jsme chodili jinam, ale tam to stálo za prd. Prošvihla jsem tak důležité začátky, některé cviky ho učila špatně, proto jsme museli hodně opravovat. Po zvládnutí puberty Cody udělal výrazný pokrok. Postupem času jsme propadli sportovce. Cody mě naučil, že není potřeba slepě poslouchat, svého výcvikáře, ale vnímat svého psa a výcvik uzpůspbit jeho možnostem a potřebám. Postupně jsme se propracovali k našim prvním zkouškám. Nyní se aktivně věnujeme výcviku poslušnosti a stopám.Zkusili jsme také obrany. Připravujeme se na další zkoušky a závody. Bohužel má Cody silnou reakci na střelbu, tudíž se nemůžeme věnovat vyšším zkouškám.
Cody je prostě úžasný pejsek, který mi každý den dodává energii do života. Miluju ho a on miluje mě.