Novinky 2010

4. února 2010 v 18:03 |  Novinky 15.9.2014
13.12.2010
12.12.2010 se na nšem cvičáku konal Srandazávod. jak už napovídá název, byla vážně sranda. Více info v článku.

5.12.2010
Dneska jsme se zúčastnili našich prvních závodů v poslušnosti a máme třetí místo! Více informací v samostatném článku:-)

4.12.2010
Dnes jsme se zastavili na otočku za Corou a Denčou do Adamova. Bylo opravdu krásně, ale tři hodiny venku v tom mrazu bohatě stačí:-) Fotečky zde: http://alveta.rajce.idnes.cz/Adamov_prosinec_2010/ . Zítra máme před sebou naše první závody, tak nám džte pěsti.

23.11.2010
Přidány nové akce do rubriky Plány. S Codíkem se pilně připravujeme na náš první závod, tak doufám, že neuděláme nějakou ostudu:-)

31.10.2010
ve čtvrtek na státní svátek jsem se řádně prošli:-) Šla s náma Denča s drahou polovičkou a s Corou, já a Aleš s Codíkem. Trasa byla následující: Blansko -Adamov (vlak), v Adamově jsme se sešli a vyšli směrem na Útěchov. Z Útěchova jsme pak zamířili do Bílovic nad Svitavou a vlakem dojeli zpátky do Blanska. Výlet byl supr, Codík padl za vlast, já ostatně taky:-)
Ovšem doma nás čekala smutná zpráva. Umřel nám Julča, náš zakrslý králíček a Codyho kamarád... Umřel stářím. Třeba Codíkovi pořídím nového kamaráda.
Jinak dnes jsme byli na cvičáku a parádně jsme si pocvičili. Codík je v poslední době opravdu úžasný a dělá mi jen samou radost. Dnes se naučil aport přes překážku:-) Zlepšila se naše snaha o odložení za pochodu a půlku cvičáku jsme dokonce odcvičili bez vodítka. prostě šikola moje milovaná.

25.10.2010
V sobotu jsme byli s Codym jako pomocníci na zkouškách BH. Původne jsem myslela, že Cody bude pouze jako doprovodný pes ve speciální části, ale nakonec byl lichý počat účastníků, takže jsme cvičili taky. Pouze tedy odložení, část s vodítkem, pak odloženi za pochodu a skupinku lidí. Jelikož jsme šli napřed na odložení, tak byl nerozhýbanej. Odložení super, poprvní jsem k němu stála zády a naprosto bez problémů. Cody cvičil úžasně, jsem z něj nadšená. Krásně koukal při chůzi u nohy. samozřejmě nemáme odložení za pochodu, tak jsme to tam s panem rozhodčím nějak sesmolili, poradil mě pár věcí. Přivolání z leže bomba. Úžasně se rozběhl. Fakt se teď dost zlepšil, takže se těšíme na příští rok, kdy dopiluju hlavně svoje mezery:-)


21.10.2010
Dneska jsme si s Codym zkusili pár cviků z obedience. Úplně moc mě potěšil, protože hned pochopil, co po něm chci a moc ho to bavilo. Takže se tomu určitě budeme věnovat.Jinak dneska bylo krásně, tak jsem udělala pár foteček.
Přidán nový článek o obedience.18.10.2010
I přes veškerou moji snahu jsem Codíka nebyla schopná nauči řádně odložení za pochodu, proto jsme zrušili účast na zkouškách BH. Jdeme pouze jako pomocníci. Cody jako doprovodnej pes, aspoň to řádně omrknem a na jaře půjdeme. na odložení za pochodu teď mám novej návod, takže začneme zase od začátku, ale do neděle to určitě nestihneme:-)

20.9.2010
Dnes jsme s Codym jeli ke koním na kole, konečně jsem udělala nějaký fotečky s vozíčkem.-) Jinak cvičíme na BHčka, teď trochu přitlačíme a třeba teda půjdeme.2.9.2010
Tak jsme si dneska parádně pocvičili, Codyho to mooc bavilo a to je pro mě nejlepší odměna. Zkouším cvičení na balonek a je to super, jen to musím líp vychytat, ještě v tom nemám moc praxi:-) Denča s Corou cvičily na ZOPky, ketrý maj teď v neděli a my s Codym zkusili BHčka, který máme až v říjnu. Potom jsme se šli projít a potkali kámošku se setřicí Any, tak si psiska poběhala. Fotky z dneška najdete zde: http://alveta.rajce.idnes.cz/trenink_2010/

15.8.2010
Dnesk jsme se vrátili z letního výcvikového tábora ve Svojanově. Bylo to perfektní, ale jsme rádi, že jsme doma a můžem si pořádně odpočinout. Více povídání a fotečky z tábora najdete v nové rubrice Výcvikové akce.
Byly vytvořeny nové články v rubrice Sport o sportech, které jsme s Codym zkusili:-)

12.7.2010
Zúčastnili jsme se Výstavy voříšků a psů bez PP v Polné u Jihlavy. Codík vyhrál první misto ve své kategorii!!! Více info a fotečky v rubrice Akce:-)

27.6.2010
Dnes jsme se vrátili ze srazu v Sedmihorkách. Jak jsme se měli a fotečky najdete v rubrice Srazy:-)

21.6.2010
19.6. jsme navštívili Intercanis. Tolik psů jsem pohromadě asi ještě neviděla. A Cody taky, byl úplně u vytržení ze začátku, ale pak se zklidnil. Nakoupila jsem Acanu, spoustu pamlsů ajeli jsme dom:-) Potkali jsme tam Denču s Corou, bratránka s Trejsy i pár lidí z netu, z fora i z BRKu:-) Cody pak doma padl za vlast:-) pár fotek z výstavy zde: http://alveta.rajce.idnes.cz/Intercanis_2010/
Jo a pro ty, kdo odebírají časopis Psí kusy, tak Codyho fotky je otištěna v čísle 7, Fotky našich miláčků:-)
Jinak ve čtvrtek odjíždíme na Sraz Russlíků do Českého ráje. Jedem vlakem se třema přestupama apojedem asi 4 a půl hodiny:-) Na srazu máme mít ukázku výcviku poslušnosti, tak jsem zvědavá, co s Codym ukážeme:-)

30.5.2010
Dneska jsme se šli projít s Denčou a Corou kolem jedovnickýho rybníka. Zrovna byly člunařský závody, tak to tam rachotilo. Cody se sice bál, ale pak ho to pomalu přešlo, dobrá socializace:-) Pár foteček zde: http://alveta.rajce.idnes.cz/Vychazka_Jedovnice_2010/

29.5.2010
Včera jsme se s Codym zúčastnili Výstavy psích miláčků v Boskovicích. Více v rubrice Akce. na zkoušky ZZO 13.6. nepůjdeme, jelikož budu muset jít do práce, takže to necháme na neurčito, kde se co objeví:-)

16.5.2010
Dneska Cody cvičil úplně úžasně:-) Opravdu jsem z něj byla nadšená a on taky:-) 13.6. se konají zkoušky dle NZŘ na KK Brno - Rybníček. Zřejmě to zkusíme tam, uvidíme, jak se domluvíme s naším spolucvičícím:-) Rozhodčím bude také pan Klepáč.

14.5.2010
Fotečky od koní a oveček, kdy s náma byla Cora a Denča:-) http://coraline.rajce.idnes.cz/Petrovice_-_u_koni_a_ovecek/

12.5.2010
Tak dnes jsem se dověděla, že zkoušky ZZO se ruší z důvodů malého počtu přihlášených. Docela mě to mrzí no. Zkusíme dopilovat nějaké detaily a poohlédnem se asi po jiných:-(( 22.65. by jsme se tedy mohli zúčastnit Psék treku v Kojetíně.


10.5.2010
Kompletně předělán článek Výcvik v rubrice Výcvik. Na jeho dodělání se pracuje.
Tak už se pomalu ale jistě připravujeme na ZZO. Jediné, co musíme dohnat je odložení za pochodu. Někdy se to Codíkovi povede na jedničku, někdy na mě kouká, jako jestli to myslím vážně:-) No, snad to dopilujeme. Jen budu pevně doufat, že nezapomene, co je to Volno! a poběží, kam má:-) To ,usíme taky trénovat. S chůzí u nohy asi moc nenadělám, prostě se dívat bude jen když chce. Tenhle cvik ho moc nebaví. Ale určo moje chyba..špatná motivace..Po zkouškách to asi zkusím s klikrem.
Každopádně doufáme, že zkoušky se uskuteční, jelikož jeden člověk ještě chybí. Je nový rozhodčí, prý přísnej, tak se nikomu moc nechce:-(Ale nám jo, někdo ho prubnout musí:-D.


17.4.2010
Dnes jsme strávili den na úžasném výletě v partě skvělých psích i lidských kamarádů:-) Celkem jsme nachodili kolem 20 km a Codíček je úplně tuhý a já se k němu za chvíli přidám:-) Článek a odkaz na fotky jsou v rubrice Společné cestování a výlety.

11.4.2010
Dnes jsme s Codym úspěšně složili zkoušku ZOP!!!!!!! Jsem nadšená. Zkouška se konala na našem cvičáku, rozhodčí byla paní Nalezená. Byla hodně přísná, ale spravedlivá. Velmi mě potěšilapochvala za úžasný obraty u nohy..prý balet! Chůze u nohy také pěkná..ale máme co dělat. Přeučování není jednoduchý. Bohužel za dlouhodobé odložení máme nulu. Objevila se tam paní, co tam neměla co dělat..Cody se na ni pořád otáčel, jak tam stála, mu za zády. Nakonec se posadil otočil se na ni a pak vstal...Ale to neomlouvá, pes má zůstat na místě stůj co stůj..takže škoda. Sice to umí, ale není to 100%tní..další cvik, kde máme co dělat:-)
Ve skupině jsme všechny cviky provedli za 10 bodů a jednu 9. Za 10 byly také speciální cviky. Nakonec jsme získali 76 bodů, což stačilo na známku dobrý. kdyby nebylo toho odložení..Tak jsme byli jedni z nejlepších:-).
Za měsíc jsou zkoušky ZZO, tak doufám, že by jsme mohli jít i na tyto:-)Aport má krásný, jen dopilovat odložení za pochodu.

9.4.2010
Tak v na Velikonoční pondělí jsme odpoledne zajeli za Corou a Denčou do Adamova na vycházku. Počasí moc nepřálo, ale nakonec se umoudřilo. I když bahna bylo až až, pes jel domů hnědej a já taky:-).
Ve čtvrtek zas za náma holky dojely do Blanska, tak jsme udělaly výšlap do písečnýho lomu, u Splavu si pésci omočili tlapičky a bylo fajn. Fotečky z výletů zde: http://alveta.rajce.idnes.cz/s_Corou_v_Adamove_a_u_Splavu_2010/ . Ještě jsme stihli nakoupit v Dimbu. Codík má novej lítací talíř, dneska jsme ho ozkoušeli a málem utopili v přehradě:-)
Taky jsme dnes měli poslední lehounký pocvičení před zkouškou. Po časí však má bejt hnusný..tak uvidíme. Cody nemá rád déšť, tak snad něco předvedem:-)


26.3.2010
Byl přidán článek o výcviku v Herolticích:-) Taky už je odeslána přihláška na ZOP, tak doufám, že vyjde počasí a že to Codymu nezkazím.
Dneska jsme hlídali Tracy, štěndo mého bratránka. Cody je zmožen a spí a spí. nedala mu ani na chvílu pokoj. Krásně se venku vyblbli.Fotečky z dnešního řádění najdete zde: http://alveta.rajce.idnes.cz/Cody_a_Tracy_brezen_2010/

22.3.2010
Tak jsme se vrátili z výcvikového víkendu. Bylo to super odreagování. Článeček dodám, až budu mít všechny fotečky i od ostatních.
Jinak na Zkoušky pilně cvičíme, tak snad vyjde počasí a neuděláme ostudu:-)Teda já Codymu..zřejmě budu děsně nervozní:-) Ale když budem trénovat, tak můžu být aspoń klidná, že jsme se snažili:-)
Cody je také přihlášen v soutěži Blesku Nej pes, takže neváhejte hlasovat:-) Děkujem moc:-)

23.2.2010
Dojela Denča s Corou, tak jsme šly na pořádnou prochajdu:-) Cody dokonce neměl potřebu lítat za srnkama, nechal se odvolat, tak paráda:-)

21.2.2010
Byla přidána nová rubrika Návštěvní kniha, kam můžete psát své postřehy. Dále v rubrice Výcvik bych chtěla, jakmile opadne sníh udělat fotoreportáž cviků, které Cody ovládá a blíže přiblížit cviky malých plemen.

14.2.2010
Srazík russlů na Kraví Hoře v Brně. Článek bude uveřejněn, jen co se mi podaří nahrát fotky na Rajče, pěkně to blbne:-(
Odeslala jsem přihlášku na letní výcvikový tábor do Svojanova:-)

11.2.2010
S Codíke jsme pomalu začli trénovat speciální cviky malých plemen.Velmi mě překvapilo jeho ohromné nadšení! Zatím jsme zkoušeli aport mého přemětu (kousek koberce) a hledání aportu. Vše zatím doma, venku je fakt zima. Pevně doufám, že sníh opadne do konce března, jinak příprava na ZOP zřejmě nebude dostatečná, jelikož zima a snížek není Codyho nej:-(

4.2.2010
Přidány nové články a rubriky. Přihlásili jsme se na antilovící výcvikový víkendový speciál se Školou pracovní a zábavní kynologie.
Předevčírem jsme navštívili kamarádku denču s Corou, které jsme poznali na cvičáku. Vyrazily jsme na vycházku do adamovských lesů a byla to paráda. Psiska se řádně vyběhala:-)

21.1.2010
Výlet do Rožnova za kámošek Jirkou:-)

17.1. 2010
Na cvičáku jsme s Codym postoupili ze skupiny dospělých. Je tam spousta nových psů, hlavně velkých, tak doufám, že se Cody brzo otrká..hlvně už ho neotravují puberťáčci:-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama