Srpen 2010

Co jsme vyzkoušeli

15. srpna 2010 v 22:16 Sport

Flyball

Na letním výcvikovém táboře ve Svojanově jsme si s Codym zkusili flyball. Byl to takový rychlokurz. Zkusili jsme překonat 4 překážky a Cody se učil brát balonek z nácvikového držáku, Teď nevím, jak se tomu říká:-) No, ale balonek většinou po dvou překážkách pustil:-) Nicméně věřím, že by se naučil:-)


Coursing

Coursing jako sport jsem vždycky odsuzovala. Myslím si, že podporuje v psu lovecké pudy. Každý na to má jiný názor. Nejvíce ale zastávám názor, že to není týmový sport, resp. tam není spolupráce psa a psovoda. Psovod psa jen vypustí, ten nevnímá okolí, jen střapec... a pak je odchycen v cíli. Žádná týmová práce, žádné posilování vztahu meti psem a jeho páníčkem. Na druhou stranu, když jsem viděla Codyho nadšení, tu rychlost...poskočilo mě srdíčko radostí. Ovšem, zůstaneme jen u toho, že coursing jsme si s Codym opravdu jen vyzkoušeli.


LVT Svojanov 2010

15. srpna 2010 v 20:27 Akce, výstavy,závody
V termínu od 8.-15.8.2010 jsme se s Codym zúčastnili výcvikového tábora ve Svojanově. Výcvik byl zaměřen na sportovní kynologii, agility, dogfrisbee...
Na tábor s náma jela Denča s Corou a Mirek se Sindy. Byli jsme ubytovaní v minichatce bez elektriky, ale o to byla větší sranda. Nedokážu si představit, že by nás v té chatce bylo víc, to by jsme se s těma našema báglema fakt nevlezli. Psiska si spolu hráli i odpočívali, žádné šarvátky nic. Vařili moc dobře, ale porce by mohly být větší, propříště:-)
Co se týče výcviku, tak jsem velmi spokojená, dostala jsem návod co a jak dělat a zas jsem o kus blíž k tomu, jak Codyho správně namotivovat. Holt mám se pořád co učit, je to můj první pes, se kterým se věnuju výcviku.
Celý den jsme měli program, ráno v 6.00 byly stopy, v 7.30 byla snídaně, od 9.00 jsme měli výcvik poslušnosti, kde se nejdříve cvičilo skupinově a pak se nám výcvikáři věnovali individuálně. Pak měl Cody pauzu a od 14.00 jsme chodili na agility, ale jen tak pro radost. Codík byl rozhodně šikovnější než panička.-) No a od 17.00 byly odpolední onbrany, ale tam jsme za celý týden byli jen dvakrát. Párkrát jsme si zkusili hlídačky, ale Cody jaksi nechápe povel Hlídej!, ale pak se nakonec od obětavýho figuranta nechal vyprovokovat:-) Máme před sebou ještě dloouhou cestu:-) Taky jsme si dvakrát zkusili coursing. tento sport jsem vždycky odsuzovala kvůli lovení, ale prostě..nechala jsem se "překecat". Codíkovi se to líbilo, ale tráva byla vysoká, takže střapec v půlce vždycky ztratil a hrdinně se vracel za mnou.-) A nesmím zapomenout na flyball, ten jsme si zkusili taky. Cody sice není žádný aportér, ale zkusit se má všechno:-) A pak jsme si ještě s Denčou zkusili dogfrisbee. O disky měl Codík docela dost zájem, chytal rolery, ale tomuto sportu se určitě věnovat nebudem, panička je na to házení levá a navíc nechci, aby Cody moc skákal, kvůli pacině.
Poslední den jsme se zúčastnili závodu agility začátečníci, kde jsme vybojovali s Codym druhé místo:-) Párkrát jsme se taky byli projít po okolí, je tam moc krásně, kopce, lesy, louky...psiska se vyřádili... Celkově se nám ve Svojanově líbilo, a třeba tam zas někdy zavítáme.-)

V chatce

Agility
Obrany
Poslušnost
Stopy
Flyball
Coursing
Hlídání předmětu
Naše smečka s kamaráden Deanem.-)
Všichni jsme odjeli s nějakou cenou:-)