Prosinec 2010

Srandazávod 2010

13. prosince 2010 v 20:49 Akce, výstavy,závody
12.12.2010 se u nás na cvičáku konal Srandazávod . Byla sranda jako vždycky:-) Překážkovou dráhu vymýšlela vítězka z posledního závodu, Denča.Závod začínal proběhnutím minového pole (na zemi posypaný piškoty). pes měl proběhnout bez povšimnutí na povel ke mě:-) Potom byl naložen do koleček a odvežen k hromádce hadýrek, který se na něj mely navázat:-) Poté se běželo do tunelu a pak se tunel i se psem oběhl podruhé. No a následoval slalom, kdy psovod měl psa vzít do náruče a slalom s ním proběhnout. A nakonec se zase proběhlo minový pole u nohy a konec. Vše bylo na čas. No a my jsme s Codíkem zvítězili v čase 1.53min , tudíž budeme příští rok vymýšlet srandazávod my.-)


Průběh minovým polem

Kolečka
Provázky a náběh do tunelu

Slalom
Poslední proběhnutí do cíle

Klubový Mikulášský závod KK VFU

5. prosince 2010 v 20:49 Akce, výstavy,závody
5.12.2010 jsme se s Codym zúčastnili našich prvních závodů v poslušnosti. Startovali jsme v kategorii pokročilých. Závod se konal v Brně v areálu VFU. Bohužel organizace trošku vázla, ale dalo se pochopit, že když to dělají jen dvě slečny s výpomocí startujícíh. I my jsme se na chvíli staly organizátory, když jsme posuzovali 2 soutěže , ve kterých se probíhali tunely.
Startovali jsme v půl 12. Klasická poslušnost, jako přivolání, chůze u nohy, obraty za chůze, obraty na místě, polohy, průchod skupinkou, aport, překážky: áčko, kladina, metrovka(tu Cody skočil bez doteku!!!) Dále bylo i přenášení psa pomocníkem. A nechybělo ani dlouhodobé odložení, které Cody zvládl i za drobného sněžení a mrazu bez problémů. Jen se klepal jak osika. Vše jsme zvládli jen se ztrátou 4 bodů a z 16 psů se umístili na krásném 3.místě! Mám tak šikovnýho pejska:-) Určitě budeme pokračovat dál v závodění:-) panička ani nebyla nervozní:-)