Novinky 2011

16. března 2011 v 18:59 |  Novinky 15.9.2014
22.12.2011
Dne 11.12. 2011 jsme pořádali u nás na cvičáku Srandazávod 2011. Počasí bylo luxusní, účast velmi malá, ale přesto to bylo skvělé ukončení letošní sezóny s přáteli. Více v samostatném článku v rubrice Akce, výstavy, závody.

12.11.2011
Dnes jsme se Codym zúčastnili srazu BRK na Brněnské přehradě. Ovšem nevím, zda by se to dalo nazvat srazem. nakonec se sešli jen 4 psi:-) Postupně po cestě se pak všichni odpojovali, až jsme s Codym posledních pár kiláků šli sami. Ale vůůůbec nám to nevadilo:-) Byl naprosto luxusní den, co se týče počasí, ale i pár krásných foteček:-) Doufám, že příští srázek bude mnohem lepší.


28.10.2011
Dnes k nám na cvičák dorazil kamaráda Pepa se svým psem Bastíkem. Pepa se učí na figuranta, takže jsme si s Denčou zkusily obrany. No, myslím, že naši psi nikdy obranáři nikdy nebudou:-D Ale bylo to fajn a byla sranda. Pak nám Pepa vysvětloval, jak se učí revír, což bych Codyho chtěla naučit. Krásně to Codíkovi šlo, tak budeme jen pilovat a zrychlovat a přidávat makety:-) myslím, že tenhle cvik ho bude dost bavit. No, taky jsme si krásně pocvičili poslušnost...ukázkové odložení za pochodu v sedě i v leže, ve stoje taky krásné. Dneska ho cvičení moooc bavilo. No a nakonec nás čekala hlídačka. Cody velmi překvapil!! Hlídal, vybíhal na Pepu. Opravdu moooc šikovný, byla jsem na něj pyšná:-) Na to, že ze začátku figuranty úplně ignoroval to bylo skvělé!
Ze cvičáku jsme se pak šli projít na měnší vycházku, kdy se psiska uvolnila, vyběhala a jelo se domů. Dneska opravdu vydařený den!


25.10.2011
V pondělí jsme doma měli nocležníka v podobě odrostlého štěněte jezevčíka, který mi v lese málem vlítl pod auto. Očividně ztraceného a vyděšeného pejska jsem naložila, poptala se v okolí, zda neví čí je, ale nikdo ho neznal. tak holt jel k nám domů s tím, že druhý den ho budu muset dát do útulku. Codík z něj ze začátku moc nadšenej nebyl, byl na něj přísný, ale zakrátko ho štěndo "dostalo":-) Ale do pokojíku ho pustit nechtěl, tak pesan spinkal u bráchy. byl napsosto úžasný a vychovaný. Spinkal na pelíšku, ráno se mu vůbec nechtělo vstávat. Kdbych mohla, tak bych si ho nechala, byl tak hravý a milý. S Codíkem spolu blbli. No, ale bohužel doma zůstat nemohl, tak si pro něj přijeli policisté, že ho tedy odvezou do útulku. A co se nestalo! Jeden z policistů v něm poznal pejska své dcery, tak jí okamžitě volal..no a pejska doma neměli. Takže Edík, jak se štěndo jmenovalo, jel rovnou domů a ne do útulku!!! Opravdu parádnějsí konec jsem si nemohla víc přát. měj se krásně, Edíku!
17.10.2011
Včera 16.10.2011 jsme s Coudíkem úspěšně složili zkoušku BH na 52 bodů z 60. pan rozhodčí byl velmi hodný, já bych ten výkon takhle neohodnotila.-D. Na dlouhodobém odložení si okamžitě sedl po tom, co jsem odešla...byla prostě zima. lehce pod nulou a omrzlá tráva..přece na tom nebude ležet. To Samé při odložení za pochodu v leže..přece si v té zimě nebude lehat, takže si ukázkově sedl:-) Pan rozhodčí to naštěstí chápal, takže nám strhl méně bodů. Aspoň už vím, že zkoušky nebo závody v zimě prostě ne:-) Trochu jsem se na Codyho zlobila..ale vslatně ztráta jen 8 bodů..to je skvělé:-) Fotečky budou později.
Jinak jsme s Codíkem začali běhat, aby jsme si zlepšili kondičku a na jaře zkusili nějaký ten krátší dogtrek.

2.10.2011
Od pátku jsme hlídali Nelinku od babičky...no, jsem ráda, že mám jen jednoho pejska:-) A Cody určitě taky..má prostě rád svůj klid:-) Ale Nelinka je zlatíčko, akční, hravá. Dnes jsem ji vzala s sebou na cvičák a cvičila moc pěkně. Jen bohužel není příliš zvyklá na větší počet pesanů, ale brzy pochopila, že se umí i bránit:-D
Za 14 dní máme zkoušky..ale nevím nevím:-D Bude to zajímavé.26.9.2011
V neděli jsme s Codíkem doprovázeli Denču s Corou na bonitaci, která byla velmi úspěšná:-) S Codíkem pilně cvičíme na zkoušky BH, tak doufám, že vše zvládneme. Jen ta odložení za pochodu musíme vypilovat, ale chůze u nohy už se zlepšuje. Zkoušky se budou konat ne Holštejně, kde už to máme okoukaný, ale ještě se tam asi zajedem mrknout.
Od pátku u nás na pár dní bude Nelinka od babičky, tak už se moooc tešíme, vezmeem ji s sebou i na cvičák:-)

31.8.2011
V sobotu 27.8.2011 jsme se s Codíkem zúčastnili srazu borderek, který pořádaly naše kámošky, Denča s Corou. Nakonec se jej zúčastnili pouze 4 borderky, i když byla slíbena mnohem větší účast. Jedni dojeli dokonce až z Prahy. Dále pak kromě nás dopropvázel další "neborderák" cane corso Bastík.
Byl naplánován pochod z Adamova směrem na Babí lom, ketrý jsme šli letos v zimě. Smečka psů byla skvělá, žádné šarvátky, žádné vylomeniny i mi lidi jsme si parádně sedli a našli jsme skvělé přátele. Doufám, že zas nějakou akci uspořádáme. Počasí nám vyšlo naprosto úžasně, dokonce bylo i na koupání. Myslím, že všichni jsme si výlet parádně užili a těšíme se na další!!
Fotečky ZDE

21.8.2011
Dneska Codíček oslavil své 3.narozeniny!! Dostal krásný a podle jeho výrazu i velmi dobrý dortík a pískací balonek:-) Všechno nejlepší můj Coudíčku miláčku:-*


V rubrice Výcvikové akce přidán článek o absolvovaném semináři obedience.


30.7.2011
Pátek jsme si užili na dlouhé túře, více v samostatném článku Zde. 7.8.2011 se s Codíkem zúčastníme semináře obedience v Pohořelicích. Bude to naše první zkušenost s obediencí, tak jsem velmi zvědavá.
Codík ma nový pelíšek:-)23.7.2011
Dneska jsme s Denčou a Corou "uspořádaly" menší výletek kolem Suchdola. Počasí nám přálo, po dlouhé době bylo krásně. Cora se i vykoupala, Codík jen přihlížel, už byl docela unavený, protože jsem ho s sebou měla na vyjížďce s koňma:-) prošli jsme se od Suchdola do Pustého žlebu a pak zpátky. Psiska si to užila, my taky poklábosily do sytosti a spokojeně jsme odjely domů:-)
Fotky: Od nás


17.7.2011
V So 16.7.2011 jsme se s Codíkem zúčastnili Brněnských psích dnů. Byla to velmi vydařená akce a těšíme se na další ročník! Více info v samostatném článku.
Tábor obedience byl zrušen, tudíž jsme se rozhodli si předplatit kurz obedience v Brně. Začneme zřejmě od září.

1.7.2011
S Codíkem si užíváme zaslouženého volna po mojich úspěšně složených státnicích. Začli jsme chodit na stopy a pomalu začnem cvičit na říjnové zkoušky BH. 16.7. se zúčastníme výstavy voříšků v Brně na Brněnských psích dnech a další týden odjíždíme na výcvikové soustředění obedience do Klokočí, což je na druhé straně republiky, už se mooc tešíme:-)

6.6.2011
27.5. jsme se s Codym zúčastnili Výstavy psích miláčků v Boskovicích. Počasí nepřálo. Pár fotek z akce najdete zde: http://alveta.rajce.idnes.cz/Vystava_psich_milacku_Boskovice_2011/ . Dále pak 4.6. jsme se byli podívat v Herolticích na Celorepublikový sraz JRT a PRT, kterého jsme se letos nemohli zúčastnit v plném rozsahu z důvodů mých státnic:-) Ale příští rok se těšíme. Vyzkoušeli jsme si dogfrisbee, dostali pár rad a jen tak pro radost bychom si občas mohli zaházet:-)
Den na to jsme pak byli podpořit členy našeho KK Blansko na zkouškách ZOP. S Codíkem jsme dělali doprovodnýho psa na ZOP a ZPU 1, takže neplánovaně jsme si taky pěkně pocvičili. Na konci cvičáku jsme zkusili reakci na střelbu. Nebyla panická, ale byla. Uvidíme co dál.


17.4.2011
Dnes jsme s Codym úspěšně složili zkoušku dle NZŘ ZZO, rozhodčí pan Oliva. 57 bodů z 60, Bodík strhnutý za povel navíc při odpoutání z vodítka při přípravě na Volno, pak za drobné nepřesnosti u chůze u nohy a za pomalejší lehnutí při odložení za pochodu. Speciální cviky Cody zvládl na výbornou. Celkově zkoušky byly super, skvělej kolektiv a krásný počasí. Jsem velmi spokojená a mám nejlepšího pesana na světě:-) Za foty děkujem Monči Maršálkové, foto zde: http://alveta.rajce.idnes.cz/zkousky_ZZO_duben_2011/

11.4.2011
9.4.2011 jsme se zúčastnili semináře Dogstrečingu. bylo to velmi zajímavé. Dozvěděla jsem se, jak správně protáhnout svého psa, jak je to důležité před fyzickou aktivitou. Seminář byl zaměřen především na psi z agility, flyballu..pro nás spíše jako zajímavost. naučila jsem se několik protahovacích cviků, které s Codym budu provádět,. jelikož je hodně nasvalený na plecích a má tam zkrácené vazy:-) Jinak pilně trénujeme na ZZO, v neděli přezkoušení dopadlo skvěle:-)2.4.2011
Dnes jsme strávili s Codym příjemné odpoledne s kamarády na vycházce - s Mirkem a Sindy a s maruškou a Amálkou. Šli jsme z letovic do Vísek a zpátky. Počasí nám přálo a pejsci se vyběhali. Foteky z vycházky jsou zde: http://alveta.rajce.idnes.cz/Letovice-Visky_2011/

16.3.2011
S Codym se v dubnu zúčastníme semináře o dogstrečingu, tak jsem zvědavá. Jinak co se týče výcviku, tak jsem velmi spokojená, jen bych na to chtěla mít více času. vypadá to, že babičce budu pomáhat s výcvikem Nelinky, už se na to moc těším:-)
Minulou neděli jsme byli na výšlapu, přes 20 km z Boskovic do Benešova a zpět. a Cody má nového kamaráda-Škubánka. Jinak jsme byli párkrát na vycházce s Corou, psiska se krásně vyběhala a zítra nás čeká návštěva u Amálky.

1.3.2011
S Codíkem cvičíme na blížící se zkoušky. Je velmi šikovný. Mám z něj obrovskou radost, protože pochopil hlídání předmětu!!! Dokonce i s náhubkem, nehrál si na uraženýho. Je to moje šikula!!!

14.2.2011
10.2. jsme byli s pesana na túře. bylo krásnýpočasí a všichni jsme si to užili. Více v samostatném článku.

30.1.2011
29.1.2011 se konala Výroční členská schůze Kynologického klubu Blansko. Účast nebyla příliš hojná, ale bylo to příjemné posezení. Byla jsem "slavnostně" pasována na psovoda, jelikož jsme s Codym v roce 2010 složili své první zkoušky. Taky jsem byla vyhlášena 7. nejlepší členkou klubu na základě bodování za zkoušky, docházky a účasti třeba na LVT. A v neposlední řadě jsme se s Denčou staly kronikářkami klubu:-D
Byla nám nabídnuta individuální pomoc při výcviku poslušnosti a stop na zkoušky, takže toho určitě využijeme.jen aby co nejdříve opadl sníh a začneme pilně cvičit, protože 24.4. nás čekají zkoušky:-) První a doufám že ne poslední v tomhle roce.


14.1.2011
Tak nový rok Codymu přinesl i novou kamarádku Nelinku od mé babičky. Fotky jsou v rubrice kamarádi. Je moc roztomilá a Codíka umí pěkně vyprovokovat ke hře. Co se týče výcviku, tak ten zanedbávám hrozně, ale bohužel zkouškový je zkouškový. Ještě posledních 10 dní a bude klid. Cody by už to potřeboval jako sůl, pěkně zaměstnat.V dubnu by nás měly čekat zkoušky, tak aT´máme něco natrénováno, protože pak budou státnic e a to bude ještě horší.
Jinak Silvestr proběhl vcelku hladce. Horší bylo střílení mimo něj. Codyho jsem několikrát ani nemohla dostat z baráku, ale nakonec to překonal. Te´d už je v pohodě, dnes střelili v lese a jen zbystřil, žádná hysterie.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama