Novinky 2012

2. února 2012 v 14:22 |  Novinky 15.9.2014
27.12.2012
Svátky máme úspěšně za sebou, dostali jsme krásné dárky za které děkujeme Ježíškovi, Codík dostal pamlsky a brutálně pískacího dinosaura, panička si koupila trekongové boty a už se těší na novou sezónu, která bude doslova nabitá. Přidán nový článek Plán akcí 2013.

22.12.2012
Dnes se konala cvičákovská Vánoční vycházka, ale jelikož jsme se sešli pouze 3 se 3 psy, pak se to tak ani nazvat nedá. Abych řekla pravdu, tak jsem už vyléčená z nějakých takových akcí...zvlášť když jsem pořadatel..se srandazávodem to bylo obdobné. No, ale i tak to každopádně bylo moc fajn, pěkně jsme se prošli, psiska se unavili aspoň trochu:-) Cody teda o něco víc, jelikož se Sind hárala, takže měl plný packy práce se jí věnovat, ale musím ho pochválit, že odvolání měl, ale cvičit by moc nešlo..bych asi neustála:-D
Před pár dny se dost oteplilo, tak jsme šli na kratičkou stopičku, a šlo mu to pěkně, jen byl roztěkanej, ale to byl celou vycházku. V zimě jakmile budou podmínky, nás čeká běžkování, aby jsme trénovali na jarní VZ:-)

Na vycházce7.12.2012
V sobotu 1.12. se na našem cvičáku konal Srandazávod. Trať byla velmi nápaditá a byla opravdu sranda. nejdříve bylo přivolání, kdy už jsme měli zakryté oči, poslepu odchytit psisko a pak se se "slepeckým psem" vydat na cestu "lesem", který byl postaven ze zástěn na obranu. Na konci lesa byla židle, na které nás čekala lopatka na úklid bobku. No a pak jsme s balonkem na lžičce došli k "lavině", kde pejsek vyhrabal kokino. To vše na čas. S Codym jsme vybojovali druhé místo. Stejně tak v soutěži kostýmů:-)
Účast na Mikulášské závodě v Brně nakonec ruším. Hlásí opravdu velké mrazy a nakonec nikdo známý nejede.

Cody šel za andílka

Průchod "lesem"26.11.2012
Napsán článek o výšlapu do Slatiňanech.
Minulý týden Codíka postihla nějaká infekce, měl problémy se žaludkem, ale léky zabraly velmi rychle a už je mu dobře, už je to zase ten správný pesan:-)
Po 14.ti denní pauze ve stopování jsme dnes poprvé byli na hlíně a musím říct, že byl Cody veeelmi šikovný, sousředěně sledoval stopu od stopy, trošinku se zamotal na lomu, ale nakonec to zvládl. jen je mu už zima, takže stopičky budemě dělat jen krátké, tak do 100 kroků, ale za to hezky klikaté. A konečně jsem vymyslela fígl, jak pořádně nacvičit vyhledávání na StPr a už to vypadá mnohem líp:-)

29.10.2012
V neděli 28.10. u nás na cvičáku probíhaly obrany, kterých jsme se s Codíkem tak trochu zúčastnili:-) jeden z našich členů se zaučuje na figuranta a při té příležitosti jsme s Codym zkusili vyštěkávání na figuranta v rámci příprav na zkoušku ZPU-S, která nás čeká v budoucnu, snad příští rok, podle stopování:-) Cody s cizím člověkem spolupracoval velmi dobře, díky přístupu figuranta a samozřejmě balonku:-) jen panička byla trochu pomalejší, protože nevěděla co má dělat a jak se to má dělat, ale nakonec se to snad naučí...budu muset, abych to Codíkovi nekazila:-)
Co se týče závodění, už letos závody neplánuji, jelikož je už na Codíka ráno zima, takže trénujeme poslušnost, obedienci, triky a stopy:-) a příští rok budou minimálně tři zkoušky a snad se dočkáme i toho prvního místa na závodech:-)

Codík má nový obleček Manmat


Codyho první vyštěkávání, moooc šikovnej

14.10.2012
Dnes jsme se vrátili z Osamělého vlka, neoficiálního dogtreku, který se konal ve Starovicích u Hustopečí. Akce to byla povedená, ve stanu jsme nezmrzli a jsme zas o pár zážitků bohatší:-) Více info a fotky v samostatném článku.

1.10.2012
28.9.2012 jsme se s Codym zúčastnili 1.kombinačního závodu v Křenovicích. Tentokrát byla konkurence poměrně velká, ale přesto jsme ze 13 psů získali krásné 5.místo! Více info v samostatném článku.
24.9.2012
S Codíkem pilně trénujeme stopy, ale bohužel pokroky nejsou tak rychlé, aby jsme mohli nastoupit na zkoušky říjnu. Budeme je muset odložit na jaro. Předměty už označuje, dneska se mu stopa povedla, ale ještě mu nevěřím natolik, že bychom mohli jít. Pokud vše půjde, možná zkusíme FPr1 v listopadu. Ale škoda, docela mě to mrzí, poslušnost máme zmáklou, bohužel dlouhá přestávka během zkouškového a i prázdnin se ve výkonu promítla, no a já jako začátečník Codymu taky moc nepomáhám:-) Nyní máme s výcvikem trošku pauzu, spíše trénujeme maličkosti, čekají nás závody v Křenovicích. tak\ jsme si jen tak pro zábavu zkusili agility, Codíkovi to šlo, tak když bude bývat čas, třeba někdy ještě zajdem nebo oprášíme překážky na cvičáku:-)

23.8.2012
Výlet na Libavou se nám vydařil. Více info a fotečky dodám později, čekáme na návrat fotografa a dodání fotek:-)
Do rubriky Co plánujeme dodány nové akce, kterých se chceme zúčastnit. U Posledních dvou uvidíme dle počasí, jelikož Cody nemá rád, když mrzne, a nechce ležet na zmrzlým:-(
V poslední době téměř necvičíme poslušnost, jelikož jsou vedra k padnutí a mě ani Codymu se pracovat nechce. Ale zato pilně stopujeme po večerech a je vidět opět obrovské Codyho zlepšení. Doufám, že se zvládneme připravit na ZPU-1 v říjnu. Trošku pokulháváme na předmětech, ale Codík je šikovný a určitě to zvládne:-)

6.8.2012
Hlásíme návrat ze Slovenska z Malé Fatry. Týden byl úžasný, ale krátký. Více info a pár fotek ve článku.

26.7.2012
Dodán článek a fotky z výšlapu po Pálavě.

22.7.2012
14.7. jsme se s Codíkem zúčastnili výstavy psů bez PP při BPD. Codík ve své kategorii získal první místo! Krasavec. Více info a pár fotek v samostatném článku.
Včera jsme opět uspořádali výšlap se psy, tentokrát po Pálavě. Článek a foto dodám co nejdříve:-)
S Codym se začínáme připravovat na zkoušku ZPU-1. V poslední době mě ve cvičení velmi překvapuje, nejen, že ho velmi baví, ale také mu to krásně jde. Co se týče stopování, trochu jsme jej odsunuli do pozadí kvůli času, ale dnes mi Cody samostatně označil přeměty! Šikula můj velikej!


10.7.2012
Absolvovali jsme zdárně čtyřdenní čundr na lodích. Počasí bylo luxusní, skvělí lidé a psiska si to taky užívali. Více info v samostatném článku.27.6.2012
Konečně se uskutečnil výlet na Bílý potok. Po počátečních nezdarech jsme skoro došli do cíle:-D Ale nutno podotknout, že parta a sranda byla naprosto bezvadná!!Více info a fotečky v samostatném článku.


Už se mooc těšíme na příští týden na vodu! Předminulý týden jsme byli seznamovat psy s kanoí. Cody problém neměl, už to zná, ale Cora a Sindy se seznamovaly:-)
17.6.2012
16.6.2012 jsme se s Codym zúčastnili XIV. Neředínského pouťáku (Olomouc), kde jsme v kategorii ZZO vybojovali krásné 2.místo! Více v samostatném článku.


Dnes dopoledne jsme absolvovali vycházku se cvičákem. Šli jsme směrem na Žižlavice a odtud pak na Češkovice, kde se psi osvěžili v nádrži a pak zpátky do Blanska. Po cestě se vysvětlovaly stopy začátečníkům. Codymu jsem našlápla malou stopuz, ale bohužel se na ní motal jak posledně, tudíž se vrátíme o kus zpátky, zřejmě jsem to stopování někde uspíšila:-(
Odpoledne jsme pak zajeli na otočku do Adamova za Denčou a Corou, kde jsme šli na procházku kolem řeky.-)


13.6.2012
V termínu od 8.-10.6.2012 jsme se zúčastnili 4. celorepublikového srazu PRT a JRT v Herolticích. Více v samostatném článku.

3.6.2012
Včera jsme s Codíkem obsadili krásné druhé místo v Klubovém závodě KK Rájec-Jestřebí, v kategorii ZZO. Více v samostatném článku. Děkujeme Denči za fotečky:-)13.5.2012
Bohužel byly zrušeny závody v poslušnosti v Boskovicích kvůli nízké účasti, takže se zkusíme přihlásit na závody do Rájce, rovněž v kategorii ZZO.
Byl přidán článek z Výšlapu po Mor.Krasu. Dnes jsme se také úspěšně zúčastnili Výstavy psů bez PP v Boskovicích, odkud jsme si odvezli pěkné ceny. Codík je šikovnej a krásnej pesan:-)
Jinak úspěšně pokračukjeme ve stopování, Cody zvládád klikaté stopy a začíná chápat označování předmětu:-)

18.4.2012
Přidány články o dogtrekingu a víkendu v Herolticích, který nebyl přesně podle našich představ. Jinak s Codym dále úspěšně pokračujeme ve stopování, zvládá už zahnuté stopy..dělá mi velkou radost, kluk mů milovanej.-)

11.4.2012
Dne 7.4.2012 jsme se s Codíkem zúčastnili Šlapanického dogtreku, přesněji turistického shortu a umístili jsme se na 25.místě. Více v samostatném článku zde.26.3.2012
Byl přidán nový článek z výšlapu z Blanska do Sloupa a zpět:-) Výlet byl opravdu skvělý a už se těšíme na další.
S Codym trénujeme na zkoušky ZPU-1. Poslušnost a překážky zvládá velmi dobře. Zjistila jsem, že bude muset překonat překážku 80 cm, jelikož má nad 35 cm v kohoutku. když jsem to uviděla naživo, tak jsem si nedovedla představit, že by to dal bez dotyku. Ale Couďák je borec, když to překonal bez, tak jsem jen zůstala koukat..fakt je to borec a to ta překážka měla 82 cm:-) Bohužel ale hlídačka nám nějak vázne, ale rozhodla jsem se, že začneme od začátku stopovat. myslím, že to za necelé dva měsíce asi nestihnem, ale na podzim už snad určitě ano:-)

7.3.2012
26.2. jsme se s Codíkem zúčastnili semináře pozitivní motivace. Dověděla jsem se spoustu nových a zajímavých věcí. Pár věcí do mého stylu výcviku mi to dalo. Taky jsme se s Codíkem pár věcí vyzkoušeli, například cvik "touch nose", na který vlastně musel přijít sám. jen jsem měla nastavenou ruku a měl se čumákem dotknout mé dlaně. A Codík na to přišel:-) je to pododbné s výcvikem pomocí klikru. Ale přiznám se, že na tenhle způsob cvičení nemám trpělivost:-) každopádně jsem ráda. že jsme se zúčastnili.


Zbytek fotek od Denči ZDE

13.2.2012
Přidán článek Plán akcí na rok 2012. Postupně jej budu doplňovat.

2.2.2012
Tak tu máme zase nový rok. Myslím, že loňksý rok se nám s Codíkem povedl. Letos máme v plánu další zkoušky, dogtrek, nějaký ten výcvikový víkend, výlety a cestování a možná i závod.
Letos jsme byli na běžkách na Třech Studních. I přes nevlídné počasí si to Codík užil, dosyta se vyběhal a díky novému oblečku mu zima nebyla:-)
Bohužel díky škole jsem neměla tolik času se Codymu věnovat, ale určitě to napravím. Musíme začít trénovat na dubnový dogtrek, kdy nás čeká 45 km:-) Pomalu jsme začli behat, ale teď díky počasí máme pauzu, až opadnou největší mrazy.
Minulý týden jsme si dali menší procházku s Denčou a Corou z Blanska do Dolní Lhoty. Počasí bylo nádherné, ale zima:-) Fotečky najdete ZDE

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama