Duben 2012

Víkend v Herolticích 2012

18. dubna 2012 v 21:25 Akce, výstavy,závody
Od čtvrtka do neděle jsme s Codym strávili Aktivní zábavný a zážitkový víkend. No, bohužel jsem nebyla moc nadšená, očekávala jsem mnohem víc. Chtěla jsem si užít akci, adrenalin, vyzkoušet psí sporty, které byly v nabídce, ale bohužel na ně jaksi nedošlo, nebo nevím, kde se stala chyba. Jo, byly tam agi překážky, který jsme si mohli vyzkoušet, ale to teda moc nepočítám.
Ubytování super, byli jsme sami na pokoji, takže jsem se mohla věnovat škole:-) Jídlo taky skvělé. Ráno probíhala smečka v rámci socializace. Cody neměl problém, jen si není příliš jistý v některých situacích. Ale ani jednou se s nikým nechytl. Po snídani se šlo "cvičit". Šlo o socializaci...té není nikdy dost, ale jela jsem na aktivní zábavný a zážitkový víkend.. pak následovala poslušnost, kterou zvládáme..no a po obedě se šlo na menší vycházku, kdy jsme si vyzkoušelli pár her, ketrý s pejskem dělat na vycházce, abychom ho zabavili. Což děláme taky s Codíkem... před večeří další smečka. Druhý den ráno obdobné s tím, že se postavila překážková dráha z nevšedních překážek, které se pak překonávaly na čas..to jsme s Codíkem získali krásné druhé místo. A pak ještě následovala soutěž v pytlích, vyzkoušeli jsme si pár dovedností, třeba jak naučit pejska, aby sundal svetr, aby hledal balonek atd...všechno to bylo dobrý, ale celý úkol trval chvilinku..prostě žádná velká akce, žádný psí sporty...
Bohužel letos jsem odjížděla zklamaná. Přísště si dám velký pozor, na jakou akci zas pojedu. je to spíše pro lidi, co maj se psem nějaký problém, nebo se s ním nevěnují nějakému sportu více..nebo jsem prostě náročná...

Naše úspěchy v roce 2012

16. dubna 2012 v 17:10 Codyho úspěchy

7.4.2012 Šlapanický Vlk Moravským krasem

Turistický short 25km, 25.místo ze 45


13.5.2012 Výstava psů bez PP, Boskovice

Plemeno bez PP - 1.místo, Vítěz kruhu
Nejkrásnější plemeno výstavy bez PP - 2.místo


2.6.2012 Klubový závod KK Rájec-Jestřebí

-rozhodčí pan Alois Pouč
2.místo - kategorie ZZO, 51b


16.6.2012 XIV. Neředínský pouťák

- závody v poslušnosti dle NZŘ
2. místo v kategorii ZZO. 55b


14.7.2012 Brněnské psí dny - Výstava psů bez PP

Kategorie Mini pes do 40 cm - 1.místo
Nej pes bez PP - 4.místo


28.9.2012 1.kombinační závod Křenovice

- kategorie ZZO, 53 bodů, rozhodčí p. Mnich
5.místo/13


1.12.2012 Srandazávod 2012

- KK Blansko
- 2.místo - překážková dráha
- 2.místo - O nej kostýmDogtrekking

16. dubna 2012 v 16:52 Sport

Dogtrekking

Jedná se o vytrvalostní sport, při němž člověk a pes musí absolvovat předem určenou trasu v daném časovém limitu, pes je po celou dobu závodu spojen se psovodem vodítkem či canis. šňůrou. Účastníci jsou odkázáni sami na sebe a účastní se ho na vlastní nebezpečí. Psovod nese po celou dobu závodu v batohu povinnou výbavu, která může být kdykoliv kontrolována (na startu, v průběhu závodu či v cíli).

Co je to tedy dogtrekking (citace z oficiálních pravidel):
Dog-trekking je extrémní kynologickým vytrvalostním sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu.
Psovod je se psem při dogtrekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant). V žádném případě není možno jít se psem "na volno" (ani krátkodobě).

Dogtrekkingové akce jsou obvykle pořádány na 100 a více kilometrů. Za nejkratší dogtrekking lze respektovat podnik na 80 km. Jsou buď etapové (různé místo startu a cíle), nebo respektují pouze časový limit. Při etapovém dogtrekkingu je doporučená délka etapy min. 40km.

Účastníci jsou při dogtrekkingu odkázáni sami na sebe a před započetím podniku podepisují prohlášení, jímž ztvrzují, že vstupují do akce výhradně na vlastní nebezpečí a že jsou si vědomí úplné vlastní zodpovědnosti za sebe a svého psa.

Povinná výstroj - organizátoři dogtrekkingové akce vždy již v propozicích uvedou povinnou výstroj. Způsob kontroly uvede pořadatel rovněž v propozicích. Nezbytnou výbavu určuje charakter a náročnost konkrétního podniku. Vždy jsou v předepsané výbavě bivakovací potřeby (spací pytel a karimatka- event. alumatka či hamaka), strava pro psa a člověka, plastikové láhve na pitnou vodu, miska pro psa, funkční svítilna (nejlépe čelová), příslušná mapa dané oblasti a lékárnička obsahující1x obvaz hotový, 1x obinadlo elastické, 5x náplast s polštářkem, 1x izotermická fólie, dvě botičky pro každého psa s kterým vyrazí účastník na trať. Organizátor sám rozhodne uvede-li do povinné výstroje ještě další vybavení.

Doporučená výstroj - pořadatel dle charakteru akce může doporučit další výstroj (která není povinná a nepodléhá kontrole).

Více v soutěžním řádu dogtrekingu najdete ZDEŠlapanický Vlk 2012

11. dubna 2012 v 19:46 Akce, výstavy,závody
Dne 7.4.2012 jsme se Codíkem zúčastnili Šlapanického dogtreku, přeněji jsme šli turistickou časovku na 25 km. Přece jen jsem si hned po zimě netroufla na víc, jelikož moje kondice rapidně klesla.-D
Akce byla skvělá, skvěle zorganizovaná. Ráno jsme vstali v šest, v sedm jsme byli v Brně a před 8 hodinou ve Šlapanicích. Hned jsme se zaregistrovali a vyrazili na trať. Dostali jsme popis cesty a mapku, podle které jsme se stejně moc neřídili:-D ze začátku jsme šli ve větším chumlu, ale pak jsme se nějak rozdělili a naše skupinka složena s 4 lidí a 3 psů šla osamoceně. trasa vedla lesem, přes nějaké dědiny, polem...Počasí bylo moc moc hezký. Po cestě jsme se fotili, odpočívali..pojali jsme to vycházkově, takže jsme nikam nespěchali.
Cody šel celou dobu úplně vzorně. za postroj jsem jej měla připoutaného k pasu a šlapal hezky vepřeu. Samozřejmě netáhl..ale vodítko držel napnuté:-)
Do cíle jsme dorazili před 15hodinou. Náš čas byl 6.14hod, což nám stačilo na 25.místo ze 45 účastníků. S umístěním jsem velmi spokojená a už se těšíme na další dogtrek.

Fotky od Denči ZDE