Červen 2012

Výšlap na Bílý potok

27. června 2012 v 20:59 Cestování a výlety
Konečně se uskutečnil dlouho plánovaný výlet, který se poněkud neplánovaně zvrtnul:-) Celkem šlo 5 lidí a 4 psiska. Asi v polovině to jeden člověk vzdal, zbytek zdárně výlet dokončil.
Vlakem jsme dojeli do Tišnova, kde jsme se bohužel vydali na špatnou stranu:-) Zhruba po 4km jsme na to přišli:-DD Takže jsme se vraceli opět do Tišnova a konečně po červené na správnou stranu. Dorazli jsme do Březiny a odtud do Heroltic. Kousek za Herolticemi jsme navštívili menší občerstvení, kde jsme se osvěžili a vydali se na další cestu, do Holasic. Nutno podotknout, že cesta byla opravdu krásná, počasí krásné, skoro celou cestu jsme šli podél vody.
Za Holasicemi následovaly Lažánky, kde už jsme byli jen 4 lidi a 3 psi. Konečně jsme dorazili k cíli! Občerstvení Šmelcovna, kde jsme si dali výbornou klobásu, kofolu a zbývalo nám "pouze" 20km do Brna:-D Až takový problém by to nebyl, kdyby nebylo půl 7 večer.-) A tak jsme se vydali na cestu krásnou přírodou a spoustou brodů, u kterých byla opravdu sranda:-DD Dlouho jsme se tak nenasmáli:-D
Po 10 km ve Veverské Bítýšce jsme uznali, že v ve 21hod se vydát na cestu podél přehrady s tím, že poslední vlak z Brna určitě nestihnem, nemá cenu:-) naštěstí jel Bus do Kuřimi ve 21.15. Z Kuřimi jsme se pak vlakem dopravili domů, kde jsme byli v 23.00.
Výlet byl naprosto luxusní a už se mooooc těšíme na další, další v plánu je Pálava:-)
Za fotky děkujeme Denči, zbytek je uložen ZDE


XIV. Neředínský pouťák

17. června 2012 v 20:51 Akce, výstavy,závody
V sobotu 16.6. jsme si udělali výlet do Olomouce na závody. Zúčastnili jsme se Neředínského pouťáku v kategorii ZZO. Konkurence byla tentokrát početnější, celkem nás v kategorii starovalo 8.
Vylosovala jsem si číslo 1, takže jsem se nestihla pořádně připravit a už jsme šli na plac..opravdu mě to trochu vykolejilo, takže podle toho, to tak trochu vypadalo:-) Ale Cody to zvládl. Volno sice nebylo luxusní, jako na minulých závodech, přesto za 9bodů. Dále pak mírné nedostatky v chůzi, obratech, ale to bylo hlavně mnou. No a náš oblíbený aport..opět mi ho pan Cody nechtěl jen tak odevzdat, takže pár bodů dolů.
Nakonec nám však náš výkon ohodnocený 55body vystačil na krásné druhé místo!! Byli jsme oceněni krásným pohárem a spoustou dalších věcí. Nejvíce však Cody ocenil pískací pyramidku:-)
Celkově atmosféra závodu byla příjemná, posuzování objektivní, zajištěno obohaté občerstvení. Tak příští rok možná nashledanou:-)


4. Celorepublikový sraz Heroltice 2012

13. června 2012 v 19:47 Srazy
V termínu od 8.-10.6.2012 jsme se s Codíkem zúčastnili celorepublikového srazu PRT a JRT v Herolticích. I když nám pobyt trochu kazilo počasí, i tak byl sraz super a těšíme se na další.
Ráno jsme vlakem vyrazili do Tišnova, odkud jsme pěšky měli jít do Heroltic. Ovšem rozpršelo se a tak pro nás jedna dobrá duše přijela a na místo jsme jeli autem. Ubytovaní jsme byli v chatce. Hned po příjezdu následovala vycházka. Trochu jsme zabloudili, ale i tak to bylo fajn, psiska byli v pohodě, Codík byl spokojenej:-) Po příchodu se konala tuneliáda, kdy v určitém pořadí psiska měla proběhnout několika tuneli. Ovšem nevím proč, ale s Codíkem jsme byli zařazeni do kategorie "profíci", přitom agi neběháme a některé tunely viděl poprvní..takže naše šance proti ostříleným agiliťákům byly prakticky nulové.
Druhý den program narušila nepřízeň počasí. Vyzkoušelo se agi s Verčou Otýpkovou, která nás velmi pochválila, na to že agi neběháme, to Codíkovo moc šlo:-) Dále probíhal nácvik dogfrisbee, kterého jsme se nezúčastnili, vyrazili jsme s partou několika lidí na jídlo do vedlejší dědiny. Dále pak byly přednášky o aromaterapii, první pomoci psů...Během dne také proběhlo několik sranda soutěží, v jedné z nich jsme s Codíkem vyhráli:-)
Poslední den byl pak ve znamení krátké vycházky, jelikož opět nepřálo počasí. Celý sraz Cody zvládl úplně v pohodě, vysíračů si víceméně nevšímal, i když se párkrát vyprovokovat nechal..
Sraz byl super, poznali jsme fajn lidid, zasmáli se, zasoutěžilia těšíme se na další sraz!
Klubový závod KK Rájec-Jestřebí

3. června 2012 v 19:21 Akce, výstavy,závody
2.6.2012 jsem se konečně odhodlala a s Codíkem jsme se zúčastnili našeho prvního oficiálního závodu v poslušnosti. Konal se v Rájci v KK Rájec - Jestřebí. Startovali jsme v kategorii ZZO. Rozhodčím byl pan Pouč. Atmosféra byla taková rodinná, příjemná. Ráno jsem byla hodně nervózní, ale na place to ze mě spadlo.
S Codym jsme šli na řadu až jako úplně poslední..nevím zda výhoda nebo ne, jelikož jsem stejně nestihla vnímat ostatní závodníky, jak si vedou. Po náhlášení jsme šli na to:-)
Chůze u nohy jako vždy nic moc..ale to volno a přivolání bylo naprosto luxusní! Na povel volno Cody doslova odletěl, chytl ho rapl a valil přes celej cvičák..na povel ke mně stejným způsobem valil ke mě..krásně předsedl a od pana rozhodčího jsem jen slyšela: takhle to má vypadat. Což mě ohromně potěšilo! Následovaly obraty, které Cody předvedl skvěle, ovšem u poloh nám to nevyšlo. něco se mu na zemi nelíbilo, na tom místě ani nechtěl být, tak nám rozhodčí řekl, ať popojdu..ale měla jsem popojít víc, stále to nebylo ono, tak si bohužel lehl až na druhý povel. Odložení za pochodu na plný počet:-) a poslední aportek..no bohužel se nám zrovna nezdařil. panička aport nehodila na těch 10 m, za to šli bodíky dolů, pak Cody skvěle vyběhl, ale aportík si spletl se suchým listem, tak ho čmajl až pak, ale tomu se rozhodčí zasmál:-) Ale jak ho našel, tak ho čapl a valil za mnou. mezitím pochvala od pana rozhodčího: skvostný aport! ale to už Codík předsedl a krásně držel. Ovšem aport mi dal až na 3.pokus..parchantík se chtěl tahat:-D Takže bohužel, za aport 5b. Jinak jsme sklidili velkou pochvalu za výkon, panu rozhodčímu se velmi líbil můj projev, že by si vedle mě tak představoval ovčáka a že jsem velmi šikovná:-)
S Codíkem jsme tedy získali 2.místo, za což jsem velmi ráda!!