Srpen 2012

Libavá 2012

28. srpna 2012 v 19:28 Cestování a výlety
Výletu na Libavou se původně mělo zúčastnit asi 15 lidí a 10 psů:-) No a jak to tak bývá, nakonec jsme byli 4 a 3 psi:-) Nicméně jsme si to užili ještě líp. Hlásili velké vedra, která odradila většinu účastníků, ale my Moraváci víme, že k nám předpověď počasí dojde většinou až o den později:-) takže i tentokrát to byla pravda, vedra se nekonala, vál příjemný větřík a nakonec bylo i pod mrakem.
Nakonec jsme také cestovali autem, jelikož vlakem by nás čekaly výluky a více jak dvě hodiny cesty. Autem to bylo pohodlnější a za hoďku a půl:-) naqvíc jak jsme pak zjistili, nechytli bychom vlak nazpátek. Trasa vedla z Lipníka n. bečvou přes vojenský prostor Libavá, ketrý je přístupný jen o víkendu. Skoro celou cestu jsme šli lesem, lesy byly hluboké a bylo zde spousta zvěře..a to tolik, že i Cody lítal po lese jak blázen..na to že se většinou drží skupiny lidí a nijak nelítá. Taky byla psiska pěkně utahaná a skoro celou cestu domů prospali. myslím, že takový komorní výlet byl nakonec lepší než velká hromadná akce a už se opět těšíme na další!!

Fotečky najdete ZDEMalá Fatra 2012

6. srpna 2012 v 18:36 Cestování a výlety
Konečně jsme se dočkali. Po více než půl roce plánování naší pořádné dovči jsme konečně zavítali na Slovensko do Národního parku Malá Fatra. Příroda byla více než nádherná, byla jsem opravdu nadšená. Ubytovaní jsme byli v nádherné chatě v lese. Bylo nás celkem 9 a 2 psíci, ketří se chovali vzorně:-)
Každý den jsme podnikali výlety do okolních kopců. Bohužel první dva dny na Codym byla znát únava z předešlého týdne, ale po odpočinkovém dnu už to bylo lepší. I přes poměrně velké vedro výlety zvládal dobře. jen jsem nechápala jeho strach s foťáku od kamarádky..přitom ostatní foťáky mu nevadily.., proto na některých fotkách se xichtí hrozně:-)
Cody zvládl cestu lanovkou, i líp než panička, výšlapy na nejvyšší horu Velký Kriváň, dále jsme navštívili také Chleb, Malý i Velký Rozsutec, kam psiska vyšplhali bez problémů. A získali za to nemálo obdivů od kolemjdoucích:-) Nutno podotknout, že za celý pobyt jsme potkali tak 3 psy. Bohužel jsme neprošli celé Jánošikovi Diery, kde bylo dost, pro psy neschůdných žebříků. Codyho bych v klidu přenesla,ale se Sindy už to nešlo a tak jsme prošli jen kousek Dier na na malý Rozsutec vyšplhali jinudy.
Malá Fatra nás navnadila natolik, že příští rok plánujeme Švýcarsko:-)

Výšlap na Velký Kriváň

Cody pod Velkým Kriváněm


Diery

Dolů z Malého Rozsutce

Se Sindy

S paničkou:-)