Leden 2013

Naše úspěchy 2013

21. ledna 2013 v 11:34 Codyho úspěchy

19.1.2013 4.místo Nejlepší člen KK Blansko

- umístění v bododvacím systému KK Blansko

30.3.2013 ŠLAPANICKÝ VLK

- turistický SHORT 25km
- 17.místo/ 6.09 hod

6.4.2013 zkouška StPr1

- KK Rájec-Jestřebí, rozhodčí: p. Boleslav
- 85b, DOBŘE

28.4.2013 Neoficiální závody agility, Blansko

1.místo jumping, kat. MA, Superzačátečníci
1.místo open, kat. MA, Superzačátečníci
celkově 1. místo, kat MA, Superzačátečníci

8.5.2013 Dog Military Parkur

- překážkový běh + orientační běh v náročném terénu
- 9.místo/23

19.5.2013 zkouška ZPU-1

- rozhodčí: p. Nalezená
-131b/ velmi dobře
- KK Blansko

16.6 Zkouška StPr2

-rozhodčí: p.Mnich
-71b/dobře (ostudááá)
-Vilémovice

26.7.- 28.7. Dogtrekking Stopou strejdy Šeráka - 10.ročník

- dokončený LONG 86km, 39 hod 30min
- pořadatel: Musher klub Obří skály

7.9.2013 Vytrvalostní zkouška BK ČR

- splnil
- ÚP Bk ČR Brno, zkouška se konala na Vysočině v obci Kameničky
- 20km běh u kola

15.9.2013 Psí talent

1.místo - kategorie malí psi

2.11.2013 Zkouška StPr3

- KK Brno-Rybníček
- rozhodčí pan Mnich
- 88 bodů-dobře


8.12.2013 Srandazávod KK Blansko

1.místo - kategorie dospěláci:-)


Novinky 2013

7. ledna 2013 v 17:42 Novinky 15.9.2014
22.12.2013
Trochu se zpožděním, ale přece:-) 8.12. se na u nás na cvičáku konal tradiční Srandazávod, který jsme s Codíkem v kategorii dospěláci, vyhráli:-) Trať se skládala z lidského tunelu, pak aport jakéhosi dřeva:-), slalom s hokejkou, štěkání na povel, proběhnutí petflaškami, skok do krabice, nájezd na branku a skákání v pytli. Na konci pak sedni lehni vstaň mezi nohama psovoda:-) Sešlo se nás kolem 15, sranda byla velká, prima atmosféra, dokonce nám i sněžilo. jako vítězové pak pořádáme další ročník:-) Pár fotek od Mirka Klími ze Srandazávodu, děkujeme:-) Zbytek fotek ZDE.


13.12.2013
O víkendu koncem listopadu jsme s přáteli zavítali na Vysočinu, opět na starou známou chatu na Blatinách. Jako vždy to byl bezvadný víkend a všem děkujeme za společnost:-) Počasí nám jakž takž přálo, tak jsme podnikli několik výletů do okolí, psiska se řádně proběhala a večery patřily hrám, jídlu, popíjení a spoustě zábavy:-)
2.11.2013
Tak obavy ze zkoušky Fpr1 se vyplnily a zkoušku jsme nesplnili. Nicméně pan Cody si dnes zpravil reputaci složením zkoušky StPr3. Terén byl velmi mokrý a pacičky se mu úplně obalily hlínou, takže ke konci už toho měl vážně dost. Ale bojoval statečně a zkoušku jsme splnili na 88 bodů.


Minulý víkend jsme s několika přáteli navštívili CHKO Broumovsko - Broumovské stěny, Teplické skály a Adršpach a Národní park Stolové hory v Polsku. Byla to jedna z nejlepších letošních akcí a opravdu jsem si ji užila. Srandy kopec a jídla ještě víc, počasí bylo nádherné a příroda jakbysmet. Každý den jsme nachodili asi 20km, takže celkove našlapáno kolem 60km a najeto asi 460km:-)11.10.2013
S Codíčkem nyní trénujeme hlavně stopy, v neděli 13.10. nás čeká zkouška FPr1. jelikož Cody není příliš nadšený a spolehlivý stopař, dávám nám tak 50-60%. Jsem opravdu zvědavá, jak se s tím poperem a doufám, že nebude počasí bude aspoň trochu příznivé:-)
Bohužel se teď moc nedostaneme na agility, bylo přesunuto na víkend a to většinou nemám čas, ale snad po zimě opět budou tréninky v týdnu. Zítra si snad půjdeme zaběhat:-)

17.9.2013
V So 15.9. jsme se s Codíkem zúčastnili soutěže Psí talent. Soutěž se konala v Olomučanech. Byla to velmi povedená akce, jen škoda, že bylo tak málo účastníků i diváků. S Codíčkem jsme vyhráli 1.místo v kategorii malí psi. Celokové prvenství nam uniklo pouze o jeden bod. Soutěž se skládala z několika disciplín - posouzení kondice psa, překážkové dráhy, poslušnosti, volné disciplíny a nějaké otázky pro psovoda. Počasí nám přálo a strávili jsme pěkný den mezi dalšími pejskaři:-)


10.9.2013
7.9.jsme s Codíčkem úspěšně absolvovali Vytrvalostní zkoušku Boxerklubu ČR. I přesto, že byl Codík z předešlých dnů trochu unavený a jen po několika hodinách spánku podal krásný výkon:-) krásně klusal i cválal u kola, občas se teda xichtil, ale jinak vše na jedničku. Atmosféra i pořadatelé byli velmi milí, škoda, že to tak není na všech akcích. Za fotky děkujeme Vaškovi.
Dále jsme s Codym začali chodit na agility do Vilémovic k Dominice Poláčkové. Je tam velmi příjemná atmosféra, Codíkovi září očička a moc ho to baví, i mě. Je velmi šikovný, jen já mu to občas kazím:-) Snažíme se také připravovat na zkoušku FPr1, ale zatím nedokážu říct, zda půjdem nebo ne. Pokud ne, tak možná zkusíme StPr3.
Zde pár fotek v VZ Bk ČR:

13.8.2013
Do rubriky "Co plánujem" přidáno pár nových akcí. Jinak hlásíme návrat z Šumavy, bylo nádherně, krásně, vůbec se nám nechtělo domů. Spousta krásných míst, srandy, koupání v řece, večerní vaření a pak pívo s lentilkama. Už aby byla další akce. Fotečky od Denči ZDE. Moc děkujeme, opravdu nááádherný. Zde malá ochutnávka:

Divoký boj s Jackie

Rozhledna Boubín

Boubínský prales

Plešné jezero

Plechý

Prasátko:-)

Jedna společná


1.8.2013
Tak po delší době trochu aktualizace. Předminulý týden jsme si udělali menší výlet do Trenckovi rokle a do údolí Loučky a Bobrůvky. Bylo tam krásně. Počasí bylo trochu teplejší, ale jelikož jsme šli podél vody, tak se to dalo. Děkujeme za fotky Denči a Ondrovi. Také jsme s Codym zvládli náš první oficiální dogtrek. Více o něm pak v samostatném článku:-)
Po návratu z dovolené na Šumavě plánuji začít opět s Codym trénovat stopy a poslušnost a připravit se na nějaký ten závod a snad i zkoušku ještě nějakou zmáknem. Čeká nás také vytrvalostní zkouška.


4.7.2013
Přidán článek z dovolené v Julských Alpách v Triglavském národním parku. Dovolená byla krásná.
Přihlásila jsem nás s Codym na náš první oficiální dogtrekking Stopou Strejdy Šeráka na 94 km. Doufám, že to spolu zmáknem..ale my spolu zmáknem všechno:-) Jinak Cody přešel z granulí na maso, tak snad jsem udělala dobře a bude prospívat ještě lépe.

16.6.2013
Dnes jsme s Codym složili zkoušku StPr2. Bohužel jsem neměla příliš času na přípravu a podle toho vypadal náš výkon. Zkoušku jsme složili s odřenýma ušima a díky hodnému rozhodčímu. Příště se určitě polepším! A doufám i Cody, taky se mohl teda snažit víc:-)
Jinak se už pilně připravujeme na nadcházejícíc výlet do Julských Alp na Slovinsko. Jen pevně doufám, že nebude příliš vedro, ale ani pršet tedy nemusí:-) Další novinkou je, že budem z granulí přecházet na maso. Tak doufám, že to Codymu jen prospěje:-)

Zkouška StPr2


Předmět označen


22.5.2013
V neděli 19.5. 2013 jsme s Codíke úspěšně složili zkoušku ZPU-1!!. Jako volitelný cvik jsme měli stopu a musím říct, že Cody byl úžasný. Stopa byla stará 15min, jednou lomená, dva předměty. Codík stopoval plynule, krásně, lom naprosto bez zaváhání a čistý, 1.předmět označen pěkně. Bohužel, asi 2 metry před konečným přemětem se Cody na vyjeté koleji a za větru ztratil a musela jsem jej navést, 2.předmět nebyl uznán, ale i tak jsem byla velmi nadšená z jeho výkonu! Byl skvělý. Na poslušnosti byl také šikovný, bohužel se velmi projevila naše slabá stránka a to chůze u nohy, na které jsme ztratili nejvíce bodů, které nám chyběly na známku výbornou. Jinak na 2 cvicích byl hodnocen 8 body, zbytek samé desítky. Prostě šikovný pan pes:-)10.5.2013
S Codíkem jsme se zúčastnili Dog Military parkuru. Více info v samostatném článku v rubrice Akce, výstavy, závody. Dále se připravujeme na zkoušku ZPU-1. Bohužel stopa stále není dle mých představ, nicméně vycouvat ze zkoušky již nemohu, protože je nás málo a nemohli by tak jít ostatní, kteří jsou připravení. Takže to bude takové divoké a jsem zvědavá, zda to tedy vůbec odstopujeme..Může nás zachránit vyšší tráva, na kterou tak trochu spoléhám...


2.5.2013
Předminulý víkend jsme se vydali na výšlap na rozhlednu Malý Chlum. Trasa byla nenáročná, asi 20km, možná trošku více, ke konci jsme kapánek zabloudili. Dali jsme si parádní obídek v restauraci v Černé Hoře, ovšem svinčík, který po nás zbyl na bílé kachličkové podlaze byl vtipný:-D Za fotečky děkujeme Denči, najdete ZDE.28.4. jsme se s Codíke zúčastnili neoficiálních závodů v agility. Soutěžili jsme v kategorii Superzačátečníci, jelikož neumíme slalom a hlavně, Cody překážky letos ještě vůbec neviděl. Ovšem Cody mě velmi překvapil, byl bezchybný, přesný, ani panička to nezpletla, takže jsme si odnesli první místo jak v Jumpingu, tak v OPenu a celkově 1. místo v naší kategorii. Sice jsme byli jen dvě dvojice, ale myslím, že Cody vyhrál opravdu zásluhou. Závody byly velmi dobře organizované. Video z Jumpingu ZDE a z Openu ZDE.


Včera 1.5. jsme vyrazili na tradiční Výšlap po Moravském krasu. Tentokrát to bylo celkem 35km. Počasí nám nádherně vyšlo. Celkem šlo asi 10 lidí a 9 psů, opravdu jsme budili rozruch v dědinách, které jsme procházeli. Trasa vedla z Blanska na Obůrku, Veselice, pak následoval Suchdol, Vavřinec, Sloup, Šošůvka, Holštejn, Ostrov, Macocha, hrad Blansek a přes Obůrku opět do Blanska. Opravdu vydařený den s prima lidma a jejich psy. Fotky od Míši ZDE.


20.4.2013
Prožili jsme báječný víkend s přáteli na Kokořínsku a v Parchovských skalách. Více info v samostatném článku. Zítra se chystáme na menší výlet na rozhlednu malý Chlum:-)
S Codym se teď připravujem na zkoušku ZPU-1. Účast záleží na tom, jak si Cody povede na stopě, tak jsem zvědavá, jak nakonec dopadneme.


6.4.2013
Dnes jsme s Codíkem složili naši první letošní zkoušku StPr1, tedy vyhledávací. Na začátku jsem myslela, že pana Codyho zadupu do země..musel si jít označkovat strom...ale pak se do toho pustil. Předměty označil velmi rychle a přesně, při hledání se opravdu snažil, udělal mi velkou radost a začáteční zaváhání budiž odpuštěno:-) Nutno podotknout, že zkoušku jsem v životě neviděla a šla tam jen s tím, co jsem pochopila ze zkušebáku. A pan rozhodčí byl opravdu přísný, ale spravedlivý. Nakonec nám to vyneslo krásných 85 bodů a známku DOBŘE.:-) Bohužel fotečku mám jen jednu.


31.3.2013
V sobotu 30.3.2013 jsme se po roce opět zúčastnili Šlapanického vlka, přesněji turistický SHORT na 25 km. Počasí nám i přes počáteční obavy vyšlo. Sem tam se objevilo sluníčko, ale cesta byla blátivá, místy sněhová. Startovali jsme asi o půl 9 a do cíle jsme došli o půl třetí. Nutno dodat, že jsme šli vycházkově, nepojali jsme to vůbec jako nějaký závod:-) Ostatně jako všechny budoucí treky.Do cíle jsme dorazili notně zablácení a promočení. S Codym jsme se umístili na 17. místě ze 24 lidí, s časem 6.09 hod. Což myslím je časově lepší výkon než loni:-) V cíli jsme se pěkně napapkali, pokecali, pokoupili..konečně máme do povinné výbavy pořádný botičky..a hurá domů. V červenci by jsme se měli zúčastnit již plně oficiálního MIDA, tak jsem zvědavá:-) někdo tu výsledkovou listninu musí uzavírat:-)
Fotky od Mirka ZDE


19.3.2013
Na začátku března jsme vyrazili konečně na běžky, na Blatiny. Ovšem opět nás zklamalo počasí, takže jsme běžkovali na zmrzlém sněhu. Nicméně aspoň něco:-) Zkusila jsem i Codyho zapřáhnout a musím ho velmi pochválit, krásně tahal (samozřejmě jen pár metrů a mírně z kopečka). Víkend jsme si užili a doufám, že příští rok si běžek užijeme trochu víc. Fotky ZDE.

Teď v něděli jsme opět vyrazili na výšlap, tentokrát s partou psích kámošů do NP Podyjí. Více v samostatném článku, v rubrice Cestování a výlety. Výlet byl skvělý.
Kvůli Codyho zranění nenastoupíme v neděli na plánovanou zkoušku StPr 1, která měla proběhnout v Bystřici n.P. Zkoušku tak posouvám na 6.4. do Rájce.

9.3.2013
Pilně cvičíme na nadcházející zkoušky, vycházkujeme a začínáme opět stopovat. Konečně se k nám dostává krásně jaro, jen ať už je teplíčko:-)
Z praktických důvodů přesouváme vytrvalostní zkoušku na podzim, na 7.9.2013. Teď na jaře je přes 200km vzdálených klubech a časově i finančně by to bylo náročnější. Ale rozhodně o to víc budeme mít natrénováno:-) Letos nás s Codym čeká StPr 1 a 2 (možná i 3), ZPU-1, Fpr1 a VZ Boxerklubu ČR, možná i OB-Z. Samozřejmě se těšíme i na nějaké závody a doufám, že nám letos konečně vyjde Liga Jihomoravského kraje:-) No a o dogtrekingu ani nemluvě, konečně by jsme vyrazili na nějaký Long, uvidíme, dle situace, jelikož si po škole budu hledat zaměstnání..no a pokud vše dobře dopadne, přibude do naší smečky parťák:-)

22.2.2013
Minulý týden v neděli jsme šli opět na výšlap. Trasa měla asi 20 km, nenáročná, krásné okolí a poměrně dost sněhu. Šli jsme z Babic do Adamova, kde jsme si dali parádní pizzu:-) Účast na výletě byla poskromná, ale srandy bylo až až. Psiska se krásně vyběhala a vyfotila, takže účel byl splněn:-) Za fotky děkujeme Ondrovi, ZDE
Konečně nám dorazil multifunkční sedák na treky, už se těším, až ho vyzkoušíme:-)
9.10.2013
Dnes jsme se s Codíkem zúčastnili semináře obedience. Zjistila jsem, že pár věcí děláme špatně a pustíme se do toho:-) Atmosféra byla příjemná, počasí nám taky vyšlo, moc jsme nemrzli. Cody tedy opět neměl moc svůj den, stejně tak i panička, nicméně nás to neodradilo:-) Dle domluvy pak budem navštěvovat hodiny obedience, buď budou probíhat na cvičáku u nás nebo se bude jezdit do Brna anebo střídavě. Za Fotky děkujeme Verči a Peti.

29.1.2013
Bohužel, naše běžkařské plánování muselo být zrušeno, tak doufám, že opět napadne sníh a ještě si někde zaběžkujem aspoň po okolí.
O víkendu jsme vyrazili do Brna navštívit oboru Holedná, měli jsme štěstí, kromě prasátek jsme viděli i daňky a muflony:-)

No a v pondělí jsem babičce byla vyvenčit psíky, Nelu a Chipa, avštívili jsme Rudické propadání. Fotky ZDE Sníh byl úplně skvělý, škoda, že to nevydrželo i dnes, kdy jsme se vydali na běžky a pěkně zmokli:-)

Nela s Chipem

Létající Cody

21.1.2013
Na Výroční členské schůzi KK Blansko jsme s Codíkem získali 4. místo v bodovacím systému o Nejlepšího člena KK Blansko:-)
Včera se uskutečnil opět plánovaný celodenní výšlap. Tentokrát z Křižanovic do Bučovic. Trasu jsme kvůli počasí mírně zkrátili, ale i tak byla fajn a pohodová zábava. Se sedmi psi jsme opravdu budili pozdvižení, nejvíce pak ve tříhvězdičkovém hotelu, kam nás se všema psiskama pustili na večeři. Za krásne fotky děkujeme Ondrovi, ZDE a Denči ZDE

Naše smečka


11.1.2013
Dnes jsme byli na procházce na zřícenině hradu v Doubravici. Dlouho už jsme o tom mluvili a konečně jsme se vydali na cestu. V jednu hodinu jsme nastoupili na vlak do Doubravice. Pak jsme se vydali pěšky na hrad, kde jsme zjistili, že vlastně nic není:-) Pouze cedule s nápisem, že tam nějaký hrad byl:-) Nicméně příroda, která se nám naskytla později byla nádherná. Zamiřili jsme do Kuniček, odtud na Lenčovský rybník, do Ráječka a domů. Počasí bylo parádní!
Do Plánu akcí 2013přidány nové akce.

Šli jsme údolím potoka Nešůrky

Krásný výhled

Dva xichtíci

Cody v bačkůrkách


7.1.2013
Máme za sebou zaplněný víkend. V sobotu jsme se byli podívat na hanácké národní výstavě v Brně, doprovod nám dělala babička, jako vždy jsme nakoupili, potkali pár známých a pokecali a viděla jsem nádherné štěňátko parsonka, které nám před několika měsíci bylo nabídnuto, ale bohužel jsem musela odmítnout, nemám dost prostředků abych uživila a plně se věnovala dvoum psům, musím počkat na to zaměstnání. A dlouho ho nemohli udat... Nicméně štěndo bylo naprosto nádherný, přesně můj typ, krásnej čapatej klučina, přejeme mu do života jen to nejlepší:-)
V neděli jsme zavítali opět na Tři Studně a s bandou asi 8lidí a 8 psů jsme se vydali na plánovaný seznamovací výšlap. Psiska byla v pohodě, vycházely bez problémů. Výlet byl taky super, něco málo přes 20km. Bohužel nám celou cestu pršelo, nebo pršosněžilo. Musím podotknout, že Codyho obleček manmat vydržel a Codík tak byl v suchu, což se nedá říct o nás. Na posledních kilometrech jsme postupně promokali všichni. Největší odměnou pro nás byla senzační bašta v jedné restauraci.
A abych nezapomněla, dnes jsme s Codíkem byli na první letošní stopě a dopadla nanejvýš skvěle, tak doufám, že letošní sezóna bude opět skvělá:-)

Cody na Brožově skále

Banda na výletě


Blatiny 28.-31.1.2012

2. ledna 2013 v 11:39 Cestování a výlety
S pár přáteli jsme se s Codíkem vydali na předsilvestrovský pobyt na Blatinách, kousek od vesničky Milovy, na Vyočině. Chatička byla skromně zařízená, ale našli jsme vše, co jsme potřebovali.
Měli jsme naplánováno několik výletů po okolí, spíše vzdálenějším okolí, protože na začátku února tam jedeme znovu, tentokrát v hojném počtu lidí i psů na běžky a plánujeme projet nejbližší okolí, tak aby to nebylo stejné. první den jsme zavítali na Tři Studně, kde bylo poměrně hodně sněhu, k našemu překvapení, ale byl dost zmrzlý, takže na běžky nic extra. Krásně svítilo sluníčko. několikrát jsme zabloudili, ale naštěstí jsme se dostali zpět k autu. Celkově jsme ušli asi 25km, krajina krásná, nejhezčí místo výšlapu byla Psecká skála, kde jsme se vyšplhali i na vyhlídku.

Na chatě
Fotka

Úsměv, Cody se Sindy
Fotka

Fotka

Fotka

Fotka

Pasecká skála
Fotka

Druhý den dost foukal studený vítr, tak jsme dali přednost dvoum menším výletům. dopoledne jsme se vydali na krátkou procházku kousek od chaty, na Dráteničky, kde bylo taky nádherně.
Odpoledne jsme se pak vydali na Toulovcovy maštale. Nádherné skalní město. Bohužel se už začínalo stmívat, takže fotky jsou mně kvalitní, ale bylo tam opravdu krásně. Ale po sněhu ani památky.

Dráteničky
Fotka

Fotka

Fotka

Toulovcovy maštale
Fotka

Fotka

Fotka

Fotka

No a poslední den při cestě domů jsme se zastavili na zříceninách Zubštejnu a Pyšovec. Kousek od Bystřice n. P. Dost nás překvapilo množství lidí, ale bylo tam opravdu moc hezky. Počasí nám opět přálo. Obešli jsme obě zříceniny a vydali se domů. Výlet byl povedený a už se těšíme na běžkařský psí víkend:-)

Zubštejn
Fotka

Fotka

Pyšovec
Fotka

Fotka