Duben 2013

Kokořínsko a Prachovské skály 2013

20. dubna 2013 v 19:25 Cestování a výlety
Ve dnech od 12. do 14.4.2013 jsme se vydali na perfektní výlet se skvělými přáteli, na Kokořínsko. Z Blanska jsme vyjížděli navečer, kolem páté hodiny a na místo jsme dojeli ve 21.15. Cesta ubíhala velmi rychle. Ubytovaní jsme byli v kulturním domě v obci Mšeno. Mají tam zařízenou turistickou ubytovnu za malý peníz. V celém kulturáku jsme byli sami, pokoj velký, teplá sprcha..co víc si přát. Také kuchyňka byla k dispozici. Ještě večer jsme procházkovali po Mšenu, abychom vyvenčili psiska po dlouhé jízdě.
Brzy ráno jsme vyrazili na túru, původně měla mít tak 28km, ale protáhla se na asi 35km, jelikož jsme na posledních 5 km lehce zabloudili:-) Po cestě jsme procházeli nádherná skalní bludiště, jednou slaňovali psy po skále. Vyšlápli jsme si také na hrad Kokořín. Počasí nám přálo, až na pár přeháněk. Codík ze začátku lítal jak magor, takže ke konci procházky na něm již byla vidět únava. Do Mšena jsme dorazili až v devět večer. Naštěstí v hospodě (zřejmě jediná v obci) nám byli ještě ochotni uvařit. Jídlo bylo výborné, i to pivo:-)
No a druhý den jsme vyrazili na Prachovské skály, které byly po cestě domů, asi 50km od Mšena. Počasí bylo ještě lepší než v So. Dojeli jsme tam již dopoledne, což bylo skvělé, jelikož pak tam bylo už moc lidí. Cody vyfasoval botičku, protože si den předtím trochu fiknul packu, tak jsme aspoň vyzkoušeli. Psi na volno být nesměli, tak jsme brali postroj i sedák. Skály a přírody byly opravdu úchvatné, nádherné, okouzlující. Prošli jsme to úplně celé. jediné, co nás nemile překvapilo bylo, že vybírali vstupné..i za psy! Poté jsme vyrazili na pozdní oběd do Jičína a hurá domů. Víkend byl úžasný a už se těšíme na další velkou akci - Slovinsko se blíží!!!