Červenec 2013

Julské Alpy 2013

4. července 2013 v 12:29 Cestování a výlety
Dlouho plánovaná a očekávaná dovolená v Triglavském národním parku v Julských Alpách je za náma. Bylo tam nádherně, tamější příroda mě naprosto okouzlila.
Vyrazili jsme v Pá 21.7. dopoledne. Naložení auta a jeho posádky bylo trošku náročnější, ale nakonec jsme se tam přece jen všichni vešli. Po cestě jsme se zastavili na měnší procházku v Rakousku na nějakou zříceninu. psiska se vyvětrala a jelo se dále. na místo, do kempu Trenta, jsme dorazili něco po 22 hodině. Kemp byl opravdu krásný, tichý, majitel příjemný, ovládal češtinu, takže jsme se bez problémů domluvili. Noční stavění stanu také proběhlo plynule a hurá na kutě.
Druhý den jsme vyrazili na výšlap. Trochu jsme přecenili načasování, vyrazili poměrně pozdě. Také nás zaskočili náhlé změny počasí, takže jsme luxusně zmokli, i kroupy nás chytly. Překvapil nás také sníh, kdy ho místy byly velké závěje. Ale psiskám se opravdu líbil. Nádherná byla také řeka Soča, která protékala kolem kempu, Krajcarca, která se vlévala do Soči o kousek dál...
Každý den jsme podnikli nějaký výlet po okolí. Počasí bylo opravdu rozmanité, ale ta příroda byla nádherná. Ty kopce, vodopády. Psiska všechno krásně zvládla. Bohužel ostré kamínky na výstupech se podepsaly na Codyho polštářcích, takže nosil botičky. Jeden den jsme také zavítali do Itálie, k jezeru Lago de Predil, prošli jsme kasárny. Sice nám celý den propršelo, ale ani to nás nezastavilo. navštivili jsme vodopád Vitalje, který byl opravdu nádherný.
Nejvyšší kopec jsme pokořili 2071m.n.m. Zasavská Koča na Prehodavcích. Výstup trval asi 5 hodin. Nahoře bylo spousta sněhu, zamrzlá jezera a asi 5 stupňů. Na nejvyšší horu, Triglav, skoro 3000 m.n.m., jsme nakonec nevylezli. Nahoře byly asi dva metry sněhu, proto se tam musíme vrátit ještě příští rok. Zkušenější a připravenější na zdejší kopce.
Za fotky děkujeme Míši a Mirkovi.

Tomu se říká naložené auto

Soča

Hurá do kopců
Naše psiska


Svačina

Odpočinek

Itálie, jezero Lago de Predil

2017 m.n.m.