Srpen 2013

Vítejte

1. srpna 2013 v 21:56 Cody

Vítejte na stránkách Parson Russell Teriéra Codyho!

Čím víc poznávám lidi, tím víc miluju svýho psa.


Stopou strejdy Šeráka 2013

1. srpna 2013 v 21:56 Akce, výstavy,závody
Zvládli jsme to!! S panem Codym jsme zvládli náš první oficiální dogtrek, a to hned jeden z nejtežších v ČR - Stopou strejdy Šeráka. Nakonec byla trasa zkrácena na 86km, ale myslím, že nám to bohatě stačilo.
Ve čtvrtek odpoledne jsme vyrazili do Jeseníků, do Lipové. Stan jsme postavili na sjezdovce a pak jsme se zaregistrovali a hodovali na rautu. Výborné. Druhý den ráno nás čekala veterinární přejímka psů a v 7.00 hromadný start. No než jsme se vykodrcali, tak jsme vyšli asi v půl 8. Hned asi na 3 km jsme se úspěšně ztratili, ale hold nechali jsme se vést ostatními. Naštěstí jsme na to přišli včas a opět se vrátili na určenou trasu. Na 12 km nás čekala 1.kontrola. Tam jsme se občerstvili a vyrazili hurá na Šerák. Kopec to teda byl příšernej, teplo a dusno a celých 7 km nám trvalo asi 2 hodiny. Ale nahoře nás čekal oběd, odpočinek a příjemné posezení. Poté jsme se vadli na Keprník a směr Branná. Do Branné jsme dorazili asi kolem 19.00 a to jsme byli teprve na 35 km. První den jsme chtěli urazit asi 50km..to nám moc nevyšlo. Po výborné večeři jsme se ještě vydali na noční pochod. Bivakovali jsme pak asi kolem půl 1 ráno na louce za Starým městem. Byla nádherná noc a byli jsme na 43km. Přesně v půlce.
Ráno jsme vstávali ve 4.30, aby jsme šli ještě za chládku. Nicméně už v 7 hod ráno bylo 22 stupňů a dusno. Kolem oběda jsme dorazili na Paprsek, což byl 65km. Poslední kilometr před Paprskem bylo opravdu nepříjemné stoupání po slunci, i psiska byly vyřízený. Na Paprsku jsme zakempili asi na 4 hodiny a kolem 16.00 jsme vyrazili do cíle. Stoupání na Smrk -hraničník bylo také nepříjemné, nicméně poslední. pak už se šlo krásně. Musím Codíčka velmi pochválit. Celou trasu šlapal krásně, hned jak byla možnost, tak odpočíval a šetřil síly. V noci na bivaku se hezky zavrtal do spacáku a spal. No a po poslední kontrole na 81 km následoval večerní pochod do kempu. Do cíle jsme dorazili asi v půl jedenácté. V cíli nám zkontrolovali povinnou výbavu a zapsali čas. Náš čas s Codíkem byl 39,5 hodiny:-) Nakrmili a uložili jsme psiska a hurá do vytoužené sprchy. Opékané selátko na nás už nezbilo, tak jsme si dali pivo a nějakou buchtu, taky dobrý.
Musím konstatovat, že už vím, proč je dogtrekking extrémní sport a velmi mi potěšilo, že jsme to s Codym zvládli. Hlavně že Cody má výbornou kondici. Už se těším na další! Pár fotek ZDE.

Před startem

Cody čte itinerář

Odpočinek na Šeráku

Odpočinek před nočním pochodem

Na Keprníku

Bivak na Paprsku

Osvěžení

Unavený Cody v cíli:-)